OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Kobiety z miedzi. Wystawa na zamku w Grodźcu

Przez   /   10/03/2023  /   No Comments

Odwiedzając zamek Grodziec będzie można stanąć twarzą w twarz z gwiazdami muzyki: Anną Marią Jopek i Kayah.

We współpracy z artystkami Patryk Nieczarowski alias Nieczar stworzył ich miedziane portrety. Że im i innym kobietom najpiękniej w miedzi, spróbuje przekonać publiczność podczas wernisażu autorskiej wystawy, który odbędzie się 10 marca o godz. 10 na zamku w Grodźcu.

Patryk Nieczarowski jest ewenementem na skalę ogólnopolską: jedynym dyplomowanym artystą rzeźbiarzem łączącym dawne techniki metaloplastyczne z klasyczną rzeźbą. Zajmuje się też płatnerstwem. W 2003 r. ukończył rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uchodzi za specjalistę w zakresie formowania blach, w szczególności starożytnej technice przestrzennego repusu korpusowego – tzn. kształtowania płaskich blach w przestrzenne, pełnoplastyczne obiekty. Jego ulubionym temat rzeźbiarski stanowią postać kobieca i portret, szczególnie w formie maski. Znajdując inspiracje w archeologii artysta stworzył unikatowe hełmy maskowe, będące autorską próbą wykorzystania hełmu jako medium dla ukazania portretu.

RYC. ZAMEK GRODZIEC

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

image001

Empatia w Koperniku. Wystawa prac studentów ASP

Read More →