OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Gmina Zagrodna – dobre miejsce do robienia biznesu

Przez   /   09/03/2023  /   No Comments

Inwestycje, biznes, rozwój i prognozy na przyszłość – za nami owocne spotkanie „Strefy dla Biznesu”. Na zaproszenie wójt gminy Zagrodno Karoliny Bardowskiej oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w aamku Grodziec spotkali się przedsiębiorcy z regionu, by porozmawiać o swoim biznesie.

Konferencja odbyła się w zjawiskowym zamkowym anturażu. Strefa dla Biznesu to pierwsza takie spotkanie organizowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną we współpracy z gminą Zagrodno. Na wydarzenie zaproszono przedsiębiorców z gminy i okolicy.
- Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania. Cieszę się, że gmina Zagrodno mogła być gospodarzem Strefy dla Biznesu i mam nadzieję, że wielu przedsiębiorców będzie postrzegać gminę, jako miejsce rozwoju własnego biznesu. Dziękuję Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za tę współpracę. Liczę na to, że w przyszłości takich spotkań będzie więcej. To był owocny dzień i wartościowe, rozwijające rozmowy z ambitnymi przedsiębiorcami. Dziś zapraszamy do zapoznania się z możliwościami inwestycyjnymi, jakie daje gmina Zagrodno i do udziału w przetargach – mówiła wójt gminy Zagrodno Karolina Bardowska.


Wśród tematów omawianych podczas spotkania znalazły się m.in. możliwości korzystania z ulgi podatkowej CIT/PIT, warunki uzyskania zwolnienia podatkowego, możliwości realizowania inwestycji oraz narzędzia wsparcia rozwoju przedsiębiorczości dla firm. Spotkanie było również okazją do rozmów z ekspertami i doradcami.
- Strefa dla Biznesu jest to cykl spotkań, który organizujemy we współpracy z samorządami. Spotkania służą przede wszystkim temu, aby zapoznać przedsiębiorców z możliwościami wspierania ich biznesu, z ofertą Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale również z ofertą naszych partnerów, którymi dziś są m.in. ARLEG i Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich” – mówiła Justyna Hubiak Dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Dlaczego warto inwestować w gminie Zagrodno i powiecie złotoryjskim?

- Jeśli chodzi o wsparcie, które strefa oferuje przedsiębiorcom, przede wszystkim są to ulgi w podatku dochodowym. Każda firma, każdy przedsiębiorca, realizujący jakiekolwiek inwestycje w swoim dotychczasowym miejscu działania, może z takiej ulgi na inwestycje skorzystać. Od 2018 roku zmieniły się przepisy. W tej chwili, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, ulga podatkowa jest dostępna dla przedsiębiorców na terenie całej Polski, na ich własnych nieruchomościach. Nie muszą się przenosić do strefy tak, jak to było kiedyś. Tak naprawdę to wsparcie jest dostępne dla każdego. Jeżeli chodzi o warunki korzystania z takiego wsparcia, one ewoluują – i w tej chwili mikro, mali i średni przedsiębiorcy mają zdecydowanie łatwiejszy dostęp do ulg. Na preferencyjnych zasadach mogą z takich ulg korzystać. Jeśli chodzi o powiat złotoryjski, powiat w którym znajdujemy się dzisiaj i o gminę Zagrodno tak naprawdę w tym powiecie są najlepsze warunki do inwestowania w całej Polsce, jeśli chodzi o wsparcie oferowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, ponieważ progi wejścia do Polskiej Strefy Inwestycji są tutaj najniższe w kraju – wyjaśnia Justyna Hubiak.

Źródło: Urząd Gminy Zagrodno

FOT. URZĄD GMINY ZAGRODNO

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zaklady_gornicze_rudna_swietuja_jubileusz_50_lecia

50-lecie Zakładów Górniczych Rudna: kronika, rajdy, mural

Read More →