AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kempa w Legnicy: Atak na rodzinę będzie się wzmagał

Przez   /   13/09/2019  /   2 Comments

Europosłanka Beata Kempa (PiS) przyjechała do Legnicy, aby podziękować za oddane na nią głosy i wesprzeć jeleniogórskiego radnego Józefa Rypińskiego, który walczy o mandat posła. Oboje ostrzegali przed “dużym atakiem na instytucje rodziny”. Jako szczepionkę przed orędownikami tolerancji lansowali pomysł Samorządowej Karty Praw Rodziny. – W Jeleniej Górze już przygotowaliśmy projekt takiej deklaracji – mówił Rypiński. 

- Wszyscy wiemy, jak duży jest atak na instytucję rodziny. On będzie się wzmagał – przekonywała dziennikarzy Beata Kempa. – Są środowiska, którym zależy na rozmontowaniu tradycyjnego modelu rodziny, który od wieków był ostoją państwa polskiego.

Na tak przygotowany gruncie europosłanka przedstawiła Józefa Rypińskiego jako człowieka, który od 40 lat działa na rzecz wzmocnienia instytucji rodziny.

- Jestem członkiem wspólnoty oazowej Domowego Kościoła założonej przez sługę Bożego Franciszka Blachnickiego – mówił Józef Rypiński. Samorządowa Karta Praw Rodziny to pomysł, który wdraża w Jeleniej Górze. Przyjęta przez radę miejską, ma zagwarantować rodzicom wpływ na program kształcenia dzieci, szczególnie w zakresie edukacji do życia w rodzinie.

- Karta określi również zasady wydatkowania środków finansowych na działalność grup, które kręcą się wokół szkoły i niekoniecznie respektują tradycyjne wartości – precyzuje Rypiński.

- Chcemy przeciwstawić się bardzo niebezpiecznym działaniom wzorowanym na warszawskiej deklaracji LGBT. Podkreślamy coś, co od wieków było ważne: konstytucyjne prawo do kształtowania edukacji własnych dzieci – dodaje Beata Kempa.

W konferencji wzięła udział legnicka radna PiS Joanna Śliwińska-Łokaj. Nie wypowiadając się w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodziny, zaprosiła mieszkańców Legnicy do udziału w wyborach parlamentarnych oraz głosowania na listę Prawa i Sprawiedliwości.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 267 dni temu dnia 13/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 13, 2019 @ 3:29 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. Lustrator pisze:

    Najwyrazniej jednak ma was za durni.I pewnie ma racje.Biedne rodziny.

  2. Lustrator pisze:

    biedne rodziny.Najwyzszy czas rodziny…… wezcie pały w dlon.Kempa tez jest biedna ale inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

corona-5066342_1280

50. raport koronawirusowy dla subregionu legnickiego

Read More →