AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Awaria wodociągu na ul. Złotoryjskiej już opanowana

Przez   /   13/09/2019  /   No Comments

W Legnicy od wczesnych godzin porannych trwa usuwanie awarii magistrali wodociągowej, do której doszło przy ul Złotoryjskiej. – Wypływ wody udało się nam już zatrzymać – mówi Marek Dziopa, dyrektor Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji do spraw technicznych. – Usunięcie awarii może potrwać do późnych godzin nocnych.

Woda z uszkodzonego wodociągu zaczęła wypływać na ul. Złotoryjskiej przy Sądzie Okręgowym dziś ok. godz. 5.00. Zalane zostały piwnice okolicznych domów i przejście podziemne. Woda z kranów była przebarwiona. LPWiK dostarczała czystą wodę mieszkańcom beczkowozem.
– Przyczyną awarii było pęknięcie podziemnego rurociągu na odcinku ok. 4 metrów. Obecnie wymieniamy ten odcinek na nowy. Może to potrwać do późnych godzin nocnych. Woda w naszych kranach jest już czysta i nadaje się do picia. W kolejnych dniach będziemy jeszcze prowadzić prace porządkowe – dodaje dyrektor Dziopa.
Jedynie przy ulicy Muzealnej dopływ wody jest jeszcze zamknięty. Mieszkańcy mogą zaopatrywać w nią z podstawionego beczkowozu. Jeśli pojawiałyby się problemy w innych miejscach, prosimy dzwonić na numer pogotowia wodociągowego – 994.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 267 dni temu dnia 13/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 13, 2019 @ 3:40 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

corona-5066342_1280

50. raport koronawirusowy dla subregionu legnickiego

Read More →