DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Seniorze nie daj się! Rusza wspólna akcja Policji i ZUS

Przez   /   13/09/2019  /   No Comments

W ramach działań profilaktycznych i wspólnej kampanii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Policji, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z pracownikami ZUS w najbliższy poniedziałek, środę i piątek tj. 16,18,20 września utworzą punkt konsultacyjny w sali obsługi klienta legnickiego ZUS-u przy ulicy Grabskiego 26 w Legnicy. Policjanci w tych dniach od godziny 10-13 będą rozmawiać z seniorami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i metodach działania oszustów na tzw. „wnuczka”, „policjanta”.

 

Wyłudzanie pieniędzy od seniorów, którzy chętnie nawiązują kontakty z obcymi to dla oszustów łatwy sposób na manipulację i szybkie wzbogacenie się. Ludzie w podeszłym wieku najczęściej nie zdają sobie sprawy z zagrożeń na jakie są narażeni przez oszustów, którzy chcą zabrać im często ostatnie oszczędności życia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i przypominanie seniorom jak najczęściej o oszustwach, które są popełniane na ich szkodę.

Już w najbliższy poniedziałek, środę i piątek tj. 16,18,20 września br., w godzinach od 10.00 do 13.00 w sali obsługi klienta legnickiego ZUS-u przy ulicy Grabskiego 26 w Legnicy, legniccy policjanci wspólnie z pracownikami ZUS-u przygotują punkt konsultacyjny, gdzie wspólnie rozmawiać będą z seniorami o ich bezpieczeństwie. W szczególności funkcjonariusze zwrócą uwagę na sposoby manipulacji i podstępne działania oszustów, którzy wymyślają coraz to inne sposoby na to, by wyłudzić pieniądze od starszych osób. Seniorzy będą również informowani jak nie dać się nabrać oszustom.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej rozmowy o ważnych sprawach dotyczących bezpieczeństwa.

mł.asp. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 266 dni temu dnia 13/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 13, 2019 @ 3:37 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

KD03-1024x683

Czy Koleje Dolnośląskie stać na hybrydowe pociągi?

Read More →