Gala
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kaczawa podniosła się, ale już opada

Przez   /   31/01/2013  /   No Comments

Roztopy spowodowały, że zarówno na Kaczawie, jak i na Czarnej Wodzie w Legnicy przekroczony został stan alarmowy. Zdaniem Czesława Zdziecha, p.o. dyrektora Centrum Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej, nie ma jednak powodu do niepokoju: – Sytuacja jest stablina.

- Woda podniosła się, ustabilizowała, a teraz obserwujemy, jak powoli opada – mówi Czesław Zdziech. – Jeśli nie będzie opadów, Kaczawa będzie dalej opadać. Gdyby nadciągnęły deszcze, to rzeki znowu mogą przybrać.

W powiecie legnickim w dwóch miejscach odnotowano przekroczenie stanów alarmowych: o 40 cm w Rzeszotarach na Czarnej Wodzie i o 4 cm w Duninie na Kaczawie. W wyniku roztopów zalanych zostało około 120 hektarów użytków rolnych w gminie Kunice (w Bieniowicach i Szczytnikach).

W Zagrodnie (powiat złotoryjski) na kilka godzin w środę został ogłoszony stan alarmowy w związku z przyborem wody na Skorze. W tej chwili rzeka się uspokoiła. – Nie odnotowaliśmy żadnych podtopień – informuje dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2579 dni temu dnia 31/01/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 31, 2013 @ 10:08 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boar-2504313_1280

Rzeź dzików. Wojewoda każe zabić prawie 5 tys. sztuk

Read More →