Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ekspert od sekt ostrzega przed Castle Party

Przez   /   31/01/2013  /   4 Comments

Ks. dr Andrzej Wołpiuk, konsultant ds. sekt i nowych ruchów religijnych w diecezji bielsko-żywieckiej, przestrzega przed organizowanym na zamku w Bolkowie festiwalem  Castle Party. Według niego promuje się tam magię, satanizm i wampiryzm. – Zawsze liczyłem się z możliwością takiego ataku – mówi Krzysztof Rakowski, organizator imprezy.

Obchodzący w tym roku dwudziestolecie festiwal mrocznych odmian rocka Castle Party – największa tego rodzaju impreza w Europie  - znalazł się w styczniu pod obstrzałem środowisk kościelnych jako poważne zagrożenie dla pogubionej młodzieży. Najpierw obszerny artykuł w styczniowym numerze poświęcił mu miesięcznik Egzorcysta. Tekst zaczyna się groźnie, od przytyku pod adresem dyrekcji Muzeum Karkonowskiego w Jeleniej Górze, która zarządza bolkowską warownią. “Co inspiruje administratorów zamku w Bolkowie na Dolnym Śląsku od przyzwalania na dziwną imprezę pod niewiele mówiącą nazwą “Castle Party”?” – w tonie nagonki z czasów głębokiego PRL-u dopytuje się na wstępie Bernard B. Kwiatkowski, autor artykułu.

Festiwal nazywa “dziwaczną fiestą specyficznego marginesu społecznego pod patronatem władz historycznego miasta za pieniądze podatników”. Zwraca uwagę m.in. na reklamowany stylizowanym obliczem Szatana napój jednego z patronów imprezy, “łomot i potepieńcze ryki” ze sceny, wszechobecny alkohol, zapach palonej marihuany, “psychopatyczne teksty”, które  “wieszczą chwałę Szatana i wielbią carne moce”, nieprzyjazne, pijane, obłąkane i zacięte twarze fanów. W podobnym duchu w stanie wojennym opisywano festiwal w Jarocinie.

Na fanpage`u festiwalu bywalcy Castle Party bezlitośnie kpią sobie z relacji w Egzorcyście: “jaka jaaazda!!! nie wiedziałem że istnieje takie pismo “EGZORCYSTA” HI HI HI No masakra normalnie ! od razu przypomina mi się pismo bodajże “Skandale” gdzie oprócz różnych idiotycznych artykułów były dwa które pamiętam do dziś : reklama – “już za tydz. kupcie nowy numer bedzie ( i uwaga !!) “ZDJĘCIE BOGA!!!” lub art. “KWIOŻERCZE PAJĄKI ATAKUJĄ!!” – pisze jeden z internautów.

Autora artykułu wsparł jednak swym autorytetem ks. dr Andrzej Wołpiuk, konsultant ds. sekt i nowych ruchów religijnych w diecezji bielsko-żywieckiej. Na antenie diecezjalnego radia Anioł Beskidów skrytykował  bolkowski festiwal Castle Party, przywołując m.in. argumenty z Egzorcysty. Jego słowa zostały przytoczone na Onecie i w kilku katolickich portalach (Fronda.pl, Wiara.pl) . – Subkultura gotycka jest bardzo przepojona duchem wampiryzmu. Ten festiwal to swoista emanacja tego, co się dzieje nie tylko w sieci, ale i wśród młodych ludzi. Te grupy i fora wampiryczne rzeczywiście działają. A festiwal to także okazją do swoistego coming out ludzi często bardzo samotnych ? zauważył ks. Wołpiuk. Mówił również o olbrzymim przemyśle, który z cynizmem czerpie potężne zyski z ludzi zafascynowanych wampiryczną rzeczywistością i czyni ich swoimi “niewolnikami”.

Krzysztof Rakowski, organizator festiwalu Castle Party, mówi, że zawsze liczył się z możliwością takiego ataku. – Bo zawsze może się ktoś taki znaleźć – mówi. – Z księżmi w Bolkowie, którzy wiedzą jak naprawdę wygląda ta impreza, nigdy nie mieliśmy problemu.

W tym roku Castle Party odbędzie się 11-14 lipca. Na zamku w Bolkowie zagrają m.in. Lacrimosa, VNV Nation, Corvus Corax,  XIII Stoleti, Icon of Coil, Kat & Roman Kostrzewski.

 

FOT. MARCIN “DOBERMAN” PFLANZ/ WWW.CASTLEPARTY.COM

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 2716 dni temu dnia 31/01/2013
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 31, 2013 @ 9:55 pm
 • W dziale: wiadomości

4 komentarze

 1. GothicBoy pisze:

  Weźmy wyraz kościół pare liter się doda pare odejmie wyjdzie wyraz sekta (KK to jak dla mnie 2 największa sekta zaraz po Świadkach Jehowy)

 2. Bolkowianin pisze:

  Przecież to wszystko prawda! Ci zwyrodnialcy zastraszają mieszkańców Bolkowa, szydzą z ich uczuć religijnych, ale o tym się nie mówi, bo zaszkodziłoby to Wrońskiemu, który bierze łapówki od Rakowskiego. To, co się dzieje na tym spędzie, przechodzi wszelkie pojęcie. Tam są nawet czarne msze, podczas których mordowane są dzieci i niemowlęta, a “policja” przymyka na to oko i udają, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 3. Mimmi pisze:

  NO oni chyba wszyscy powariowali! Dlaczego ci cholerni poje.bani księżule czepiają się PORZĄDNEGO I KULTURALNEGO FESTIVALU MUZYKI GOTYCKIEJ???? NO JA SIĘ PYTAM, DLACZEGO?!!?!? Lepiej by było, gdyby zajęli się pedofilią i podobnymi sprawami, a nie męczyli NORMALNYCH ludzi. CP wbrew pozorom wcale NIE jest imprezą ku czci Szatana!!!

 4. GravXIII pisze:

  Kolejny artykuł próbujący wmówić mi, że JESTĘ SATANISTĄ…
  Co ci księża się gotyku i CP uczepili? Może niech się zajmą problemami ubogich w swoich parafiach, a nie szukają zła tam, gdzie go nie ma…
  I oczywiście jakiś “ksiundz” wie ode mnie lepiej, w co wierzę, co wyznaję i kim jestem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Syreny zawyły pod legnickim ratuszem. To protest

Read More →