Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jawor. Oszust wyłudzał zaliczki za kostkę brukową

Przez   /   10/06/2021  /   No Comments

Nawet osiem lat pozbawienia wolności grozi 43-letniemu oszustowi z terenu powiatu jaworskiego, który oferował do sprzedaży kostkę brukową i mimo otrzymanych zaliczek- nigdy nie dostarczył towaru kupującym. Na skutek przestępczego procederu oszusta, pięć osób z terenu naszego powiatu straciło w ten sposób swoje oszczędności. Nieuczciwy sprzedawca został dziś zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego.

Wydział dochodzeniowo – śledczy jaworskiej komendy prowadził postępowanie dotyczące oszustwa przy zakupie kostki brukowej. Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, 43-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego za każdym razem podawał się za pracownika firmy zajmującej się sprzedażą i układaniem kostki brukowej. Mężczyzna proponował zakup materiału w atrakcyjnej cenie i żądał wpłaty zaliczki na poczet pokrycia kosztów transportu. Osoby zainteresowane kupnem kostki, pomimo przekazania pieniędzy oszustowi, nigdy nie otrzymały zakupionego towaru, a kontakt z 43-letnim przestępcą – urwał się.

Pięć osób z terenu naszego powiatu, w taki właśnie sposób straciło swoje oszczędności. Łącznie oszust wyłudził od mieszkańców naszego powiatu blisko tysiąc złotych.

Funkcjonariusz wydziału kryminalnego szybko trafili na ślad oszusta, a prowadzący postępowanie skrupulatnie gromadził materiał dowodowy, co pozwoliło na sformułowanie łącznie sześciu zarzutów, z czego pięć dotyczyło wyłudzenia pieniędzy przez nieuczciwego 43-latka.

Zatrzymany przyznał się do ogłoszonych mu zarzutów, a w złożonych wyjaśnieniach tłumaczył się, że w ten nielegalny sposób chciał po prostu …dorobić.

Przypominamy, że za tego typu przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jawor

FOT. POLICJA JAWOR

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 11 dni temu dnia 10/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 10, 2021 @ 3:08 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →