AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Jak Zagrodno wykorzysta 500 tys. z Tarczy Antykryzysowej

Przez   /   19/09/2020  /   No Comments

Na konto Urzędu Gminy w Zagrodnie wpłynęło 500 tys zł z rzadowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Pieniądze zostaną wykorzystane na wykonanie drogi dojazdowej dla 21 rodzin z Zagrodna.

W ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0 rząd przeznaczył prawie 6 mld zł na wsparcie samorządów przy lokalnych inwestycjach. Gmina Zagrodno mogła aplikować w ramach przyznanego limitu o 500 tys. zł – przygotowała wniosek i uzyskała dotację. Przydzielone środki spożytkuje na drogę dla 21 rodzin z Zagrodna, które od lat zabiegały o taką inwestycję. Aktualnie do swych posesji dojeżdżają drogą utwardzaną tłuczniem. W wynku kolejnych napraw jej poziom podniósł się znacznie, co powoduje zalewanie budynków. Gmina jest zdeterminowana, aby rozwiązać problem. Kończy skomplikowany, wymagający pozwolenia wodno-prawnego projekt porządnej drogi i na przyszły rok zapowiada jego realizację.

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

MikułowaCzarna2

Demontaż starej linii 400 kV Mikułowa – Czarna

Read More →