AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

II Marsz Historyczny w Grodźcu już w tę niedzielę

Przez   /   16/10/2019  /   No Comments

OSP Grodziec zaprasza młodzież, dorosłych, całe rodziny, biegaczy, spacerowiczów oraz osoby uprawiające nordic walking na II edycję Marszu Historycznego – dziesięciokilometrową wędrówkę po okolicy, połączoną z lekcją historii, ogniskiem z kiełbaskami i kubkiem ciepłej herbaty na zamku. Impreza jest bezpłatna. Odbędzie się 20 października. Organizatorzy czekają na zgłoszenia.

“Marsz ma na celu króciutką lekcję historii i upamiętnienie wydarzeń historycznych oraz promowanie aktywnej formy wypoczynku. Odwiedzimy kilka miejsc historycznych z różnych epok w naszym regionie. Po dotarciu na miejsca pamięci, zostanie zapalony znicz, odmówiona krótka modlitwa i wysłuchamy krótkiej historii związanej z tym miejscem. Takich miejsc pamięci do których dotrzemy  jest ok 10.” – zapowiadają organizatorzy marszu.  10-kilometrowa trasa biegnie od zamku w Grodźcu w dół, obok kościoła i trzystuletniej alei lipowej do wapiennika i kopalni upadowej. Dalej trasą obok leśniczówki i remizy, przez Mniszą Górę, Witanówkę i park przy pałacu uczestnicy wrócą na zamek, gdzie rozpalone zostanie ognisko. Będą kiełbaski z ognia, gorąca grochówka i kubek ciepłej herbaty. Każdy uczestnik dostanie dyplom pamiątkowy.

Trasa jest lekko wymagająca. Wiedzie przez drogi asfaltowe, drogi polne i leśne. Jest odcinek, w którym trzeba będzie się przedzierać przez leśne zarośla. Należy zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór oraz obuwie dostosowane do panujących warunków atmosferycznych. Trzeba wziąć prowiant lub coś do picia na czas wyprawy. Organizatorzy pozwalają zabrać na wyprawę psa na smyczy.

Uwaga! Marsz jest bezpłatny. Trzeba jednak wcześniej zgłosić udział wysyłając organizatorom prywatną wiadomość za pośrednictwem strony na Facebooku: TUTAJ LINK 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

(20) XXX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Zagrodno w dniu 24 listopada 2020 r. - YouTube – Opera 25.11.2020 153111

Czy mieszkańcy Zagrodna utoną w swoich śmieciach?

Read More →