Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

I liga: Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 0:2

Przez   /   10/11/2014  /   No Comments

W derbowym pojedynku w Lubinie w ramach 16. kolejki rozgrywek I ligi Miedź pokonała Zagłębie 2:0. Bramki dla legniczan zdobyli Daniel Feruga i Mateusz Szczepaniak!

Pierwsza połowa była wyrównana. Obserwowaliśmy sporo walki w środku pola, a oba zespoły nie chciały się odkryć, żeby nie narazić się na kontrę rywali. Już w 4. min po zagraniu Cierpki w pole karne bramkarza Zagłębia próbował zaskoczyć Garuch, jednak strzelił zbyt lekko i Forenc złapał piłkę. W odpowiedzi gracze Zagłębia sprawdzili umiejętności Bledzewskiego, który po mocnym strzale z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Doświadczony golkiper był bardzo pewnym punktem Miedzi, fantastycznie broniąc wszystkie strzały i wyłapując dośrodkowania rywali. Po drugiej stronie boiska Forenc także nie dał się pokonać, łapiąc strzały Łobodzińskiego i wybijając piłkę zmierzającą w okienko bramki po strzale Ferugi bezpośrednio z rzutu wolnego. W efekcie przed przerwą nie doczekaliśmy się bramek.

Od początku drugiej połowy Miedź ruszyła do ataku i już w 48. min wyszła na prowadzenie, gdy Feruga pokonał Forenca. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale fantastycznie w bramce Miedzi spisywał się Bledzewski. Zagłębie dobił wychowanek tego klubu Mateusz Szczepaniak, który w doliczonym czasie gry wykończył kontrę Miedzi celnym strzałem!

ZAGŁĘBIE LUBIN – MIEDŹ LEGNICA 0:2 (0:0)

Bramki: Feruga (48), Szczepaniak (90). Żółte kartki: Feruga. Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów:8509.

ZAGŁĘBIE: Forenc – Cotra, Kubicki, Guldan, Bonecki, Oleksy (57 K. Piątek), Ł. Piątek, Kwiek, Woźniak, Papadopulos (70 Przybecki), Błąd (76 Tosik).