wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Gimnazjaliści siądą do sprawdzianu

Przez   /   31/03/2014  /   No Comments

We wtorek, 1 kwietnia br. 773 uczniów klas VI z 12 legnickich szkół podstawowych przystąpi do sprawdzianu wiadomości i umiejętności.

Praca z zestawem zadań rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa 60 minut. W przypadku uczniów, którym przysługuje specjalne dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas może być przedłużony o 30 minut. Sprawdzian obejmie umiejętności pisania, czytania, a także rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Za rozwiązanie wszystkich zadań będzie można otrzymać maksymalnie 40 punktów.

Ten pierwszy w uczniowskiej karierze „egzamin” jest powszechny i obowiązkowy. Przystąpienie do niego stanowi jeden z warunków ukończenia szkoły. Sprawdzianu nie można nie zdać. Wynik ma znaczenie informacyjne. Każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyników sprawdzianu, musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie. Uczniowie, którzy do sprawdzianu nie przystąpią w danym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i przystąpić do sprawdzianu w roku następnym.

Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez specjalistów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Uczniowie otrzymają zaświadczenia wraz ze świadectwem szkolnym.

Sprawdzian będzie przeprowadzany po raz ostatni według formuły obowiązującej od dwunastu lat. Już w roku 2015 będzie się on składał z dwóch części: wiadomości i umiejętności z języka polskiego oraz z matematyki, także osadzane w kontekstach historycznym lub przyrodniczym, oraz znajomość języka obcego.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2367 dni temu dnia 31/03/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 31, 2014 @ 2:53 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

person-1990906_1920

COVID i zdalne nauczanie w dwóch legnickich szkołach

Read More →