Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Galeria Sztuki w Legnicy zapowiada kulturalny marzec

Przez   /   22/02/2024  /   No Comments

Jeszcze przez kilka tygodni będzie okazja zajrzeć do tajemniczego, pełnego symboli “Ogrodu Hesperyd” Małgorzaty Korenkiwicz. Galeria Sztuki w Legnicy ogłasza też inne marcowe wydarzenia związane z tą wystawą i nie tylko.

Wystawa w Galerii Ring „Ogród Hesperyd”, którą można zobaczyć do 17 marca prezentuje malarstwo Małgorzaty Korenkiewicz pełne są symbolicznych znaczeń. Grecki mit o nimfach zachodzącego słońca – Hesperydach, które strzegły złotego raju, jest punktem wyjścia do połączenia i przeniesienia do świata współczesnego. Artystka opowie o stworzonym unikalnym symbolizmie podczas spotkania autorskiego 15 marca o godzinie 19:00. Jej rozmówczynią będzie Anna Katarzyna Borowczak – kustoszka i kuratorka sztuki, właścicielka Galerii Worldart B w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Muła, historyk sztuki i dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze, które jest współorganizatorem wystawy, a którą w tamtejszej placówce obejrzymy jesienią.

W nawiązaniu do wystawy, 1 marca o godzinie 17:00 w Galerii Ring odbędą się warsztaty kolażu inspirowane malarstwem Korenkiewicz – „Powidoki” dla młodzieży i dorosłych. Osoby zainteresowane poznają techniki opowiadania obrazem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy (galeria@galeria.legnica.eu).

W tym samym terminie, czyli do 17 marca w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym 1, prezentowana jest wystawa „Patrz prosto w oczy” Anny Bujak i Huberta Bujaka – pary wrocławskich artystów. Punktem wspólnym ich prac jest wielka wrażliwość oraz odniesienie do współczesnych mediów i zagadnień z obszaru sztucznej inteligencji, globalnego ocieplenia czy wszechobecnego przesytu obrazami i treściami. Anna Bujak przełożyła te refleksje na instalacje, z kolei Hubert Bujak przelał na płótna. Więcej o twórczości artystów dowiemy się 23 lutego o godzinie 18:00 podczas autorskiego oprowadzania poświęconego nie tylko wystawie „Patrz prosto w oczy”, ale także sztuce w ogóle i swoim inspiracjom. Natomiast o samej wystawie i pomyśle na tytuł artyści opowiedzą osobiście 7 marca o godzinie 18:00.


W Dzień Kobiet dla każdej Pani, która zdecyduje się na zwiedzanie wystaw Galeria Sztuki przygotowała prezenty – zestaw katalogów pełnych sztuki.
Po tych propozycjach Galeria zaprezentuje 22 marca o godzinie 18:00 Świat szkła artystycznego i witrażu Ekspresje Adama Włodarczyka – absolwenta i wykładowcy Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu. Na wystawie zobaczymy stworzone w klasycznej technice witraże, pełne geometrii, abstrakcji i symbolicznej roli barw, poprzez które artysta chce wyrażać emocje odnosząc się do miejsc.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOt. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 58 dni temu dnia 22/02/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 22, 2024 @ 7:16 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

“Kartoteka” Różewicza, odkodowana po 62 latach

Read More →