schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Zgłoś się do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Przez   /   22/02/2024  /   No Comments

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy ogłasza zapisy do udziału w 69. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Eliminacje miejskie odbędą się 20 kwietnia (sobota) 2024r. w Art Cafe Modjeska o godz. 10.00.

Pierwszy etap konkursu, który ma charakter otwarty: jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

OKR odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to konkurs wieloetapowy, którego finałem są zmagania na szczeblu ogólnopolskim. Jego laureatami było wielu znanych polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Z OKR narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, jak też nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.

Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie http://www.tkt.art.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 5 kwietnia br.

Przesłuchania są otwarte i bezpłatne dla publiczności.

Zgłoszenia do konkursu prosimy kierować na adres: e-mail: goniec@teatr.legnica.pl (preferowany) lub do sekretariatu Teatru.

Źródło: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

FOT. KAROL BUDREWICZ/ TEATR MODRZEJEWSKIEJ W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

grafika-dzień-ziemi

Cztery dni darmowych dostaw na zakupy w drogerii internetowej i poprzez aplikację Rossmann PL

Read More →