Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Foto galeria. Rozmaitość spojrzeń i awaria świata

Przez   /   08/03/2023  /   No Comments

Jedna z autorek prac otwierających VI Triennale Fotografii Wałbrzyskiej powiedziała, że na swych zdjęciach zatrzymuje energię słońca, by dzielić się nią z innymi. Chyba się udało… W piątkowy wieczór, 3 marca w Galerii Sztuki i Galerii Ring zgromadzili się autorzy działający w Wałbrzyskim Klubie Fotograficznym, którzy przy współpracy z Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA zorganizowali po raz szósty Wałbrzyskie Triennale Fotografii. Wystawę można zobaczyć w legnickiej Galerii Sztuki.

Popularność fotografii, rozwój jej rozlicznych technik, sposobu obrazowania i obróbki fotograficznego materiału sprzyja tworzeniu regionalnych kręgów, w których amatorzy i profesjonaliści wymieniają poglądy i doświadczenia. Z tego ducha narodził się Wałbrzyski Klub Fotograficzny. Zainicjowane w 2007 przez członków klubu Triennale Fotografii Wałbrzyskiej prezentuje dorobek środowiska.  Jest zarazem dokumentacją czasu pomiędzy wystawami, wspólnych dyskusji i rozmów. Wewnętrzny ferment tych spotkań manifestuje się w kolejnych odsłonach Triennale jako tzw. „wałbrzyski pierwiastek. Na wystawie można oglądać fotografie portretową, uliczną, akty i plenery a także zdjęcia eksperymentalne, których technika znana jest tylko autorom. 28 fotografów, których fotografie znajdziemy na ekspozycjach to 28 spojrzeń na świat przefiltrowanych przez indywidualną wrażliwość. Część prac prezentuje eksperymenty z formą, inne są estetyczną interpretacją świata, jeszcze inne autorskim komentarzem do coraz bardziej skomplikowanej i niepokojącej rzeczywistości. Mamy więc na wystawie zarówno kojące zdjęcia przyrody, oniryczne wycieczki do małych miast jak i sprawozdania z „awarii świata”, o której pisała już Ewa Lipska odwołujące się zarówno do wojny na Ukrainie jak i okresu pandemii.

VI Triennale Fotografii Wałbrzyskiej oglądać można do 16 kwietnia w Galerii Sztuki i Galerii Ring

Wystawy czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 18.00

Wstęp wolny

Więcej na:

https://galeria.legnica.eu/vi-triennale-fotografii-walbrzyskiej/

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 409 dni temu dnia 08/03/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 10, 2023 @ 12:26 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

“Kartoteka” Różewicza, odkodowana po 62 latach

Read More →