Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Eugeniusz Skorwider w Galerii Satyrykonu

Przez   /   06/06/2024  /   No Comments

Legnickie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Eugeniuszem Skorwiderem, które odbędzie się o godzinie 12:00 w najbliższy piątek – 7 czerwca – w Galerii Satyrykon (Rynek 36). Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Usłyszymy wiele ciekawych opowieści dotyczącej artystycznej drogi wybitnego poznańskiego ilustratora, którego wystawa “Plakaty i grafiki” będzie jedną z tegorocznych satyrykonowych ekspozycji.

A kim jest bohater piątkowego spotkania? Urodzony w 1954 w Żninie, studiował w PWSSP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Dyplom uzyskał w 1981 roku w Pracowni Plakatu profesora Waldemara Świerzego, od 1983 zatrudniony był jako jego asystent w tejże pracowni. Obecnie profesor zwyczajny Eugeniusz Skorwider prowadzi Pracownię Plakatu II w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się projektowaniem plakatu oraz rysunkiem satyrycznym.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

RYC. LEGNICKI CENTRUMKULTURY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 17 dni temu dnia 06/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 6, 2024 @ 9:14 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nabytki5

Muzeum Miedzi w Legnicy chwali się nowymi nabytkami

Read More →