PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Pokonkursowa wystawa Satrykon w Muzeum Miedzi

Przez   /   06/06/2024  /   No Comments

Od dzisiaj w Muzeum Miedzi w Legnicy można oglądać wystawę prac, jakie wpłynęły na 47. edycję międzynarodowego konkursu Satyrykon. 

Jury 47. edycji konkursu Satyrykon obradowało 9 marca w składzie: Agim Sulaj (Włochy) – przewodniczący, Justyna Jędrysek (Polska), Elżbieta Laskowska (Polska), Grzegorz Myćka (Polska), Elżbieta Pietraszko (Polska), Ronald Vanoystaeyen (Belgia) oraz Jugoslav Vlahović (Serbia). Konkurs Satyrykon jest konkursem otwartym, do którego autorzy mogą zgłaszać rysunki, grafiki, fotografie, rzeźby oraz inne dzieła plastyczne. Prace oceniano w dwóch kategoriach: ATRAPA (tegoroczny temat) oraz tradycyjnie ŻART i SATYRA. Jury po obejrzeniu 2783 prac 836 autorów z 61 krajów świata zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 172 prace. Najważniejsze trofeum – Grand Prix Satyrykonu 2024 – trafiło do Pawła Kuczyńskiego za pracę “Mur”.

Na pokonkursową wystawę zapraszamy do Gmachu Głównego Muzeum Miedzi już od czwartku, 6 czerwca, jednak w dniu rozpoczęcia Satyrykonu podczas wernisażu wystawy na Gości czekać będą specjalne atrakcje! Jakie? Przekonajcie się już w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17:30. Będzie to prawdopodobnie jedyna okazja, żeby podziwiać “limitowaną edycję” naszej ekspozycji – nie możemy zagwarantować że te stworzone na wyjątkową okazję gadżety przetrwają otwarcie i napór tłumu odwiedzających! ;) Ekspozycję można zwiedzać do 29 września.

- Zobaczyliśmy bardzo dużo bardzo dobrych prac i trudno było wybrać między najlepszymi. To prawda, że Grand Prix wcale nie jest do śmiechu. Bo i sytuacja, w której jesteśmy w tej chwili na świecie, wcale nie jest zabawna. Ale wśród nagrodzonych mamy też wiele zabawnych prac. Ludzie, którzy przyjdą w czerwcu zobaczyć wystawę, też będą mogli się pośmiać. Tematy są bardzo uniwersalne: nie tylko dotyczą wojny i religii, ale też chociażby podejścia człowieka do przyszłości swojej i planety. Ten Satyrykon charakteryzował się dużą różnorodnością – podsumowuje przewodniczący Agim Sulaj.

Czas trwania wystawy: 6 czerwca – 29 września (od środy do piątku w godz. 10‒17, w soboty i niedziele w godz. 11‒17)

Zasady wstępu: Jednorazowy bilet na wystawy w obu budynkach: normalny: 10 zł, ulgowy: 6 zł (bilet zakupiony w jednym z obiektów uprawnia do zwiedzania obu). W każdą środę wstęp do Muzeum jest bezpłatny, w soboty obowiązują bilety.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

FOT. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 16 dni temu dnia 06/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 6, 2024 @ 2:42 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nabytki5

Muzeum Miedzi w Legnicy chwali się nowymi nabytkami

Read More →