Gala
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Bal u prezydenta kontra gala konkurenta

Przez   /   31/01/2013  /   5 Comments

Prezydent Tadeusz Krzakowski firmuje pierwszy w historii Bal Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego. Wybierając datę 8 lutego, rozmyślnie lub nie, popsuł plany organizatorom dorocznej Gali Sportu, którzy tego dnia zamierzali nagrodzić najpopularniejszego legnickiego sportowca i trenera 2012 roku.

Bal Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego odbędzie się 8 lutego w hotelu Qubus w Legnicy. Od kilku dni trwa sprzedaż biletów (po 120 zł od osoby). Ze względu na to przedsięwzięcie termin konkurencyjnej Gali Sportu trzeba było przesunąć z 8 na 15 lutego.

Gala Sportu to przedsięwzięcie portalu Lca.pl i Gazety Legnickiej. Informując o nowej dacie imprezy, jej organizatorzy jednocześnie zarzucają prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu, że naruszył termin, który wcześniej zarezerwowała sobie redakcja. Twierdzą, że ogłosili go publicznie 6 stycznia. Trzy dni później za pośrednictwem innego portalu ratusz poinformował, że również 8 lutego urządza Bal Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego.

Takie zagranie nie mogło poprawić napiętych relacji pomiędzy Lca a Tadeuszem Krzakowskim. Choć Gala Lca odbywa się od pięciu lat, a Bal Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego dopiero debiutuje, ta druga impreza ma większy presiż. Większy, bo poza prezydentem Legnicy w przygotowanie balu zaangażowali się szefowie samorządów miast i gmin całego regionu oraz jeden z największych krajowych mecenasów sportu ? KGHM Polska Miedź SA.

Zgodnie z intencją organizatorów,  ma to być niezapomniany wieczór, spędzony w towarzystwie najlepszych zawodników i trenerów z miast i gmin Zagłębia Miedziowego, zwycięzców nierozstrzygniętego jeszcze na razie plebiscytu.

Bal, przy karnawałowych dźwiękach granej na żywo muzyki, potrwa do białego rana. Zgrzyt będzie słychać dłużej.

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 2579 dni temu dnia 31/01/2013
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Luty 1, 2013 @ 4:38 pm
 • W dziale: wiadomości

5 komentarze

 1. Piotr Kanikowski pisze:

  Dziękuję.

 2. Bertolucci pisze:

  Panie Piotrze
  Super riposta :) Takich dziennikarzy nam trzeba w Legnicy
  Trzeba umieć trafić celnie nie obrażając adwersarza :)
  Pozdrawiam

 3. Misiu pisze:

  Hahah to się popisali

 4. Piotr Kanikowski pisze:

  Życząc dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią, dziękuję sympatykowi portalu Lca.pl za sympatyczny wpis. Ponieważ kwestia prestiżu imprez okazała się drażliwa, zapewniam, że nie kierowały mną złe intencje, ale wyłącznie wewnętrzne przekonanie, że VIP, który ma do wyboru iść na imprezę robioną przez prezydenta i KGHM lub na imprezę robioną przez lokalną redakcję, wybierze jednak prezydenta i KGHM. Mimo wszystko portalowi konkurencji życzymy jak najwyższej zawartości cukru w cukrze czyli maksymalnego nasycenia galowej publiki VIP-ami z samą panią minister Muchą na czele. Niechby się śmietanka oknami wylewała. Daj Bóg. Pozdrawiam. Piotr Kanikowski.

 5. samos pisze:

  Co za nie solidność dziennikarska!Czytałem informację na Lca.pl i tam również będą gościć szefowie samorządów i gmin.Patronat honorowy nad galą lca.pl obejmuje minister sportu Joanna Mucha,marszałek Dolnego Śląska i eurodeputowany Piotr Borys. KGHM co roku również wspiera galę Lca.pl Wasz portalik jest podrzędny i takim pozostanie do puki będziecie publikować nierzetelne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boar-2504313_1280

Rzeź dzików. Wojewoda każe zabić prawie 5 tys. sztuk

Read More →