AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Dzieci z Męcinki mają ferie z ekonomią

Przez   /   11/02/2020  /   No Comments

Przez tydzień będą zgłębiać tajniki ekonomii – uczniowie z 4 szkół podstawowych z terenów wiejskich woj. dolnośląskiego biorą udział w projekcie edukacji ekonomicznej „Ferie z ekonomią”. To dla nich nie tylko szansa na zimową przygodę w szkole, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja, aby zdobyć wiedzę ekonomiczną – niezbędną w każdej dziedzinie czekającego ich dorosłego życia.

Projekt „Ferie z ekonomią” to dodatkowe zajęcia dla uczniów, obejmujące m.in. podstawy przedsiębiorczości, bankowości (w tym produkty bankowe) oraz sposoby planowania i zarządzania budżetem domowym. Młodzież pozna również zadania Narodowego Banku Polskiego i rolę pieniądza w gospodarce narodowej. W projekcie realizowanym już po raz trzeci przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej udział biorą uczniowie klas VII i VIII ze szkół podstawowych z miejscowości Marciszów, Męcinka, Sokołowiec oraz Ruszów.
Zajęcia potrwają przez jeden tydzień ferii zimowych i będą prowadzone przez nauczyciela wspólnie ze studentem. W tym czasie uczniowie m.in. poprzez gry i zabawy poznają narzędzia ekonomiczne, które umożliwiają im lepszy start w dorosłe życie. Z kolei w okresie dwóch miesięcy od zakończenia ferii młodzież, pod opieką nauczyciela, przygotuje pracę projektową, którą będzie model biznesowy przedsięwzięcia w społeczności lokalnej. Wszystkie projekty zostaną poddane ocenie konkursowej, a autorzy zwycięskich prac w nagrodę przyjadą do Warszawy, gdzie wezmą udział w warsztatach ekonomicznych oraz odwiedzą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka.
– Kreatywna praca zespołowa, gry i zabawy ekonomiczne, wizyta w banku i u lokalnego przedsiębiorcy – zajęcia w ramach projektu „Ferie z ekonomią” zostały zaplanowane tak, aby nauka podstaw ekonomii i przedsiębiorczości była dla uczniów ciekawą przygodą. Udział w projekcie to również szansa na zdobycie nowych kompetencji i umiejętności, niezbędnych w dorosłym życiu, ale także zyskanie pewności siebie i przygotowanie się do podejmowania pierwszych kluczowych decyzji. To niezwykle ważne dla młodych ludzi z obszarów wiejskich, przed którymi wybory związane z ich przyszłą edukacją oraz pracą zawodową, zazwyczaj już poza obecnym miejscem zamieszkania – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Do 3. edycji projektu „Ferie z ekonomią”, realizowanej na terenie całej Polski, zostało zakwalifikowanych 50 szkół podstawowych. Projekt ten to wynik wieloletnich doświadczeń Fundacji EFRWP związanych z realizacją programów edukacji ekonomicznej skierowanych do młodzieży. Projekt „Na Własne Konto” (2011-2017) stanowił uzupełnienie i poszerzenie podstawy programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie w gimnazjum. Wzięło w nim udział ponad 10 tysięcy uczniów z gimnazjów położonych na terenach wiejskich w całej Polsce. Nowy projekt „Ferie z ekonomią” został zainicjonowany w 2017 roku i jest dostosowany do nowej podstawy programowej oraz nowej grupy uczestników, jakimi są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych. Materiały dydaktyczne zostały przygotowane przez ekspertów i wykładowców Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Szkoły z woj. dolnośląskiego uczestniczące w projekcie:

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Marciszowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Męcince
Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu
Szkoła Podstawowa w Ruszowie

Więcej informacji o projekcie: www.feriezekonomia.pl

Źródło: JI PUBLIC RELATIONS

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 174 dni temu dnia 11/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 11, 2020 @ 2:51 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Wind generator turbines in sky

Zapisz się na Energetykę w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Read More →