Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Czy przedszkole Twojego dziecka jest już „Czyściochowe”?

Przez   /   10/02/2020  /   3 Comments

Firma Rossmann przygotowała dla przedszkoli w Polsce atrakcyjną akcję „Czyściochowe Przedszkole”. Jej celem jest nauka jak myć ręce, dbać o zęby czy korzystać z toalety. Będzie też konkurs plastyczny, w ramach którego najbardziej aktywne przedszkola otrzymają od nas karty podarunkowe na zakup mydła i artykułów higienicznych. Łączna pula nagród to 200 tys. zł.

Program „Czyściochowe Przedszkole” to akcja stworzona przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior. Chcemy poprzez takie działania pomóc edukować najmłodszych w zakresie higieny osobistej.

O przygotowanie gotowych, ciekawych scenariuszy zajęć, zgodnych z podstawą programową, poprosiliśmy doświadczonych psychologów i metodyków. Ich prace poprzedziliśmy pogłębionymi wywiadami z pracownikami przedszkoli, żeby dowiedzieć się, jakiego typu materiały byłyby dla nich pomocne.

W ten sposób powstało 6 scenariuszy zajęć poświęconych różnym zagadnieniom higieny (m. in. czystość rąk, korzystanie z toalety, ochrona skóry czy mycie zębów). Każdy podzielony na cztery bloki, by umożliwić wychowawcom ich swobodne dzielenie czy łączenie w zależności od potrzeb. Rodzice otrzymają natomiast  materiały uzupełniające do pracy w domu, żeby mogli usystematyzować wiedzę dzieci zdobytą w przedszkolu.

Scenariusze zajęć oraz dodatki dla rodziców są dostępne dla każdego przedszkola działającego na terenie Polski, czyli blisko 21 tysięcy placówek.  Żeby je pobrać wystarczy, że wychowawca lub dyrektor przedszkola zarejestrują swoją placówkę na stronie programu www.czysciochowo.pl.

Ponadto Rossmann przygotował pakiety startowe dla przedszkoli i ich podopiecznych. Jeden pakiet składa się z: trzech plansz edukacyjnych (do powieszenia w przedszkolu) oraz dzienniczka higieny i naklejek dla 75 dzieci.

Pakietów jest 9 tys., z czego 4 tysiące trafi do przedszkoli zlokalizowanych najbliżej sklepów Rossmann. Pozostałe otrzyma pierwszych 5 tysięcy placówek, które zarejestrują się na stronie naszego programu. To oznacza, że aż 675 tysięcy maluchów z całej Polski dostanie osobiste dzienniczki, w których będą śledzić swoje postępy w nauce higieny.

Istotnym elementem programu „Czyściochowe Przedszkole”jest też konkurs plastyczny. Co miesiąc – od marca do czerwca 2020 – aż 100 przedszkoli będzie mogło wygrać kartypodarunkowe do naszych drogerii o wartości 500 zł. Laureaci będą wybierani w głosowaniu, w którym mogą brać udział tylko Ci rodzice, którzy są uczestnikami programu Rossnę! Junior. Przez cztery miesiące trwania konkursów nawet 400 polskich przedszkoli otrzyma bony o łącznej wartości 200 tys. zł na zakup środków czystości dla swoich placówek.

Program „Czyściochowe Przedszkole”, strona www.czysciochowo.pl, a także specjalne call center do obsługi zgłoszeń ruszy już 10 lutego. Pierwsza edycja akcji potrwa do 30 czerwca 2020.

    Drukuj       Email

3 komentarze

  1. Ciekawski pisze:

    Zadziwiające jest to z jakim zapałem Pan Redaktor postawił sobie za cel opisanie jednego mecenasa, a co z innymi, których sprawy też toczą się przed Sądem w Legnicy ? czy za obsmarowywanie błotem innych mecenasów nikt Panu Redaktorowi nie płaci, albo płaci za milczenie ? Proszę nam opisać co ze sprawami innych mecenasów? Czekamy na wieści

  2. Lustrator pisze:

    ale oczywiscie mecenasie .W sprawie w ktorej jestes opisany jako bioracy pieniadze od obu stron postepowan co jest haniebne a co tlumaczysz ze wziales tylko od jednej strony co jest jeszcze bardziej haniebne bo strone nieplacaca skazales na przegranie o czym nie wiedziała.Tak tak rozumiem ze cie to wku..wia ale sprawa ci sie RYPŁA.Probujesz w sadzie ale szanse male ogonku.

  3. Darek pisze:

    Czy to prawda, że pan redaktor Piotr K . jestvoskarzonybi ma proces karny ? To rzuca negatywny cień na wasz portal!

You might also like...

118932133_653321915564767_2281575268573200308_n

Legnicka “Faustynka” poleca swe zajęcia, wystawy, galę

Read More →