AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Kolejny milion złotych dla legnickiej PWSZ im. Witelona

Przez   /   13/02/2020  /   Komentowanie nie jest możliwe

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 7 lutego 2020 roku przedstawiło listę 15 publicznych uczelni zawodowych do których trafi 15 mln zł z Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości. Każda z uczelni otrzyma po 1 milionie złotych. W tym gronie, znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Warto zaznaczyć, że już po raz drugi raz nasza uczelnia stała się beneficjentem rządowej subwencji. Ponadto jesteśmy jedną z dwóch publicznych uczelni zawodowych na Dolnym Śląsku, które taką dotację otrzymają.

Wyniki tegorocznej, drugiej edycji projektu, ogłosił minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Uroczystość odbyła się w gmachu MNiSW.
Wsparcie w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości jest zagwarantowane w Konstytucji dla Nauki. Co roku maksymalnie 15 publicznych uczelni zawodowych, które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów – otrzymuje dodatkowe pieniądze.
W ścisłej współpracy między ministerstwem a środowiskiem akademickim unowocześniamy polskie uczelnie – tak, aby nauka, szkolnictwo wyższe w jak największym stopniu stały się kołem zamachowym rozwoju gospodarczego Polski. Szczególnie ważną misję sprawują uczelnie zawodowe – Konstytucja dla Nauki zdecydowanie podnosi rangę tych uczelni, a wynika to z oczywistych potrzeb polskiej gospodarki, polskiego biznesu i przede wszystkim – polskich studentów – podkreślił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Szef MNiSW zwrócił uwagę, że uczelnie zawodowe kształcą bardzo praktycznie, zgodnie z potrzebami konkretnego regionalnego rynku pracy.
Aby docenić osiągnięcia tych uczelni już po raz drugi przeprowadzamy konkurs na tzw. Dydaktyczną Inicjatywę Doskonałości. W oparciu o bardzo szczegółowe dane wyłaniamy 15 uczelni, które najlepiej kształcą pod kątem potrzeb rynku pracy – powiedział minister Gowin.
W tym roku 7 uczelni znalazło się w gronie nagrodzonych po raz pierwszy, nagroda jest niebagatelna – to 1 milion zł.
Wyniki tego konkursu i fakt, że absolwenci uczelni zawodowych są coraz lepiej przygotowani do zmierzenia się z rynkiem pracy, coraz lepiej oceniani przez pracodawców, to powód do wielkiej satysfakcji dla uczelni i ministerstwa – zaakcentował minister nauki.

Źródło: PWSZ im WITELONA W LEGNICY

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 44 dni temu dnia 13/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 13, 2020 @ 2:38 pm
  • W dziale: wiedza

You might also like...

child-1073638_1920

Legnica. Szkoły będą pożyczać uczniom komputery

Read More →