Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Działki na sprzedaż – Łukaszów będzie się budował

Przez   /   17/11/2020  /   No Comments

Gmina Zagrodno przygotowuje do sprzedaży działki pod budownictwo mieszkaniowe w Łukaszowie. Działki znajdują się w sąsiedztwie strefy ekonomicznej, na której może wkrótce powstać park logistyczno-przemysłowy z centrum restauracyjno-handlowym oraz hotelem.

Zgodnie z planem pod budownictwo mieszkaniowe w Łukaszowie jest zarezerwowanych ok. 25 hektarów gruntów podzielonych na 140 działek. Wójt Karolina Bardowska chciałby jak najszybciej znaleźć dla nich nabywców, nie tylko ze względu na wpływy do budżetu, ale też dla ożywienia gospodarczego wywołanego napływem inwestorów. Trudno jej jednak przekonać do tego Radę Gminy Zagrodno. Na listopadowej sesji radni zgodzili się, by wystawić na sprzedaż niewielką część tego obszaru, tzn. 9 działek przewidzianych pod zabudowę bliźniaczą. Pozostałe działki, na których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą oraz zabudowę mieszkaniowo-usługową, mają być nadal dzierżawione rolnikom, bo rada gminy odrzuciła przedłożony przez wójt Bardowską projekt uchwały w sprawie ich sprzedaży.
Teren jest atrakcyjny, zaledwie kilka kilometrów od zjazdu na autostradę A-4. Nie bez znaczenia jest fakt, że 200 hektarami gruntów leżących po drugiej stronie drogi interesuje się grupa inwestorów, która szuka lokalizacji dla parku przemysłowo-logistycznego i obiecuje stworzenie 2,5 tysiąca miejsc pracy. Jeśli radni ich nie zniechęcą, już niebawem strefa w Łukaszowie może być jednym z najdynamiczniej rozwijających się kawałków Dolnego Śląska. Od około 1,5 miesiąca powołana przez Radę Gminy w Zagrodnie komisja pracuje nad listem intencyjnym w tej sprawie. Wójt i inwestor mają nadzieję, że uda się go podpisać, by jeszcze w tym roku można było ogłosić przetarg na sprzedaż działek pod park przemysłowo-logistyczny.

Więcej o planowanej inwestycji w Łukaszowie jest TUTAJ.

Piotr Kanikowski

RYC. GMINA ZAGRODNO

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

fire-brigade-4225087_1920

Lubin. 75-letnia kobieta zginęła w pożarze mieszkania

Read More →