UM_Legnica_BiP
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dorożkarz z Modlikowic, do usług! Na krakowski sznyt

Przez   /   27/02/2020  /   No Comments

Dariusz Rajczakowski z Modlikowic przywiózł z Krakowa białą dorożkę. Swoje konie stroi do niej w efektowne pióropusze, zaprzęga i w eleganckiej liberii wozi do ślubu młode pary.

Pan Dariusz przekonuje: jak jedziesz, tak żyjesz. I że przynajmniej do własnego ślubu warto jechać po królewsku, by było co wspominać nim życie przepłynie przez palce. W Modlikowicach prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, hoduje 10 koni i uczy je chodzenia w zaprzęgu. W takim domu trudno się obyć bez bryczki lub dorożki.
Biała, stylizowana na królewski powóz, wygodna, bezpieczna i nowoczesna – choć z historycznym sznytem – przez szereg lat woziła turystów po Krakowie. Z tamtych czasów pozostała przymocowana do boku tabliczka z numerem „12”. Pan Dariusz nie próbował jej ściągnąć.
- Odkupiłem pojazd od dorożkarza z Krakowa i teraz jeździ tutaj. Chojnów Legnica, Bolesławiec… Jesteśmy wszędzie, gdzie sobie młodzi zażyczą – mówi Dariusz Rajczakowski, dorożkarz z Modlikowic.

FOT. ARCHIWUM DARIUSZA RAJCZAKOWSKIEGO

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 33 dni temu dnia 27/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 27, 2020 @ 3:12 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

ROSS-LOGO-CLAIM_2_522c8817-92f3-43cd-8680-acc087df49cc

Rossmann przekaże ponad 82 tys. kremów do rąk szpitalom walczącym z koronawirusem

Read More →