Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dlaczego pociągi do Wrocławia jeżdżą wolniej?

Przez   /   31/05/2016  /   No Comments

Rok temu z Legnicy do Wrocławia można było dojechać szynobusem  (bez zatrzymywania się na stacjach pośrednich) w 38 minut. Wolniejsze pociągi (stające na niemal każdej stacji) docierały do celu w około 50 minut. Teraz czas przejazdu na trasie Legnica-Wrocław wynosi ponad godzinę. Dlaczego? I czy jest nadzieja, że podróż znowu będzie krótsza.

- Nie mamy wpływu na to jako przewoźnik – zapewnia Katarzyna Odrowska, specjalistka do spraw promocji i marketingu z Kolei Dolnośląskich. – Dopuszczalne prędkości i czasy jazdy ustala PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak wyjaśnia, obecnie czas jazdy pociągów na odcinku Legnica – Wrocław jest wydłużony ze względu na instalację Europejskiego Systemu Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS i ERTMS).

- Wydłużony czas jazdy wynika z procedur prowadzenia ruchu w trakcie robót. Obowiązujące ograniczenia prędkości mają zakończyć się w czerwcu (kilka dni po wejściu w życie nowego rozkładu jazdy). Wówczas czas jazdy ulegnie skróceniu – informuje Katarzyna Odrowska.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1499 dni temu dnia 31/05/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2016 @ 2:55 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pkp-101-1024x683

Śledztwo po wypadku w “spalarni opon” w Wilkowie

Read More →