Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rada znalazła pieniądze na budowę toalet

Przez   /   31/05/2016  /   No Comments

Wstydliwy problem Legnicy – prawie trzy tysiące mieszkań z toaletami na klatkach schodowych – może zostać wkrótce przynajmniej częściowo rozwiązany. Na poniedziałkowej sesji radni zdecydowali się przeznaczyć 500 tys. zł na budowę toalet w lokalach komunalnych, w których dotąd ich nie było. Pierwotnie z tych pieniędzy miała zostać sfinansowana przebudowa systemu audiowizualnego w sali rajców.

Wniosek o przesuniecie środków z sali rajców na toalety złożyli radni Mirosław Jankowski (Porozumienie dla Legnicy) i Jarosław Rabczenko (Platfoma Obywatelska). Mimo niechęci prezydenta Tadeusza Krzakowskiego oraz radnych z jego klubu, którzy jako jedyni zagłosowali przeciwko tej inwestycji, uchwała przeszła.

Mniej więcej jedna dziesiąta mieszkańców Legnicy nie ma w mieszkaniach toalety. Za potrzebą muszą wychodzić na klatkę schodową.

- Szczególnie trudne musi to być dla osób starszych, schorowanych, które po kilka razy na dobę, za dnia i w nocy, muszą wychodzić do toalety na klatkę schodową – przypuszcza Jankowski. – Żyjemy w XXI wieku. Wstyd, że nic z tym nie robimy. Uważam, że to problem, który wymaga pilnego rozwiązania.

Pół miliona złotych nie załatwia jeszcze sprawy. Według wyliczeń Jankowskiego oraz Rabczenki, koszt budowy pionów kanalizacyjnych w 2.937 legnickich mieszkaniach to około 3 miliony złotych. Radni deklarują, że będą domagać się, aby w przyszłorocznym budżecie zabezpieczyć na ten cel kolejne pieniądze.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1504 dni temu dnia 31/05/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2016 @ 2:55 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →