Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Czego chce Platforma? Wnioski PO do budżetu

Przez   /   30/08/2013  /   No Comments

Radni Platformy Obywatelskiej chcą etatów dla muzyków Legnickiej Orkiestry Symfonicznej i remontu byłego kina Ognisko na jej potrzeby. Wnoszą o budowę trzech parkingów, zrobienie kilkunastu ulic i chodników, zagospodarowania teatru letniego i zakup samochodu do przewozu niepełnosprawnych. Proponują też, aby w budżecie na rok 2014 zabezpieczyć środki na sportowe stypendia, zdegradowane kamienice, ścieżki rowerowe  i sprzęt dla TKKF Śródmieście.

Wydłuża się lista wniosków do budżetu miasta na rok 2014. Niedawno prezentowaliśmy 13 propozycji radnych niezależnych. W tym tygodniu klub Platformy Obywatelskiej (Paweł Frost, Jacek Kiełb, Grażyna Pichla, Lesław Rozbaczyło, Jan Szynalski, Piotr Żabicki) przedstawili listę wydatków, które uważają za konieczne.

Pierwsze miejsce zajmuje na niej przekształcenie Legnickiej Orkiestry Symfonicznej w etatową instytucję i wyremntowanie budynku po byłym kinie Piast w taki sposób, by mógł służyć jej potrzebom. Radni PO przypominają też prezydentowi o niszczejącym budynku teatru letniego. Ich zdaniem, w przyszłorocznym budżecie Legnicy należy zabezpieczyć środki na jego odnowę, by mógł służyć celom kulturalno-rozrywkowym.

Jest postulat budowy trzech parkingów: jednego wielopoziomego w centrum miasta, drugiego na potrzeby basenu Delfinek, trzeciego przy ul. Wielkiej Niedźwiedzicy. PO zgłasza też konieczność remontów ulic Jaworzyńskiej (pierwszy etap), Pomorskiej, Wielogórskiej, Wroniej, Dąbrówki Piastowskiej i Pocztowej. Chce modernizacji nawierzchni dróg na Osiedlu Sienkiewicza, dokończenia remontu drogi Bydgoska ? Szczytnicka, wykonanie nowej nawierzchni ulicy Asnyka (od ulicy Marynarskiej do ulicy Lubuskiej oraz od numerów 31 do 49 zabudowy mieszkalno-usługowej). W ramach programu Równe Chodniki naprawione powinny być ciągi dla pieszych wzdłuż ulic. Artyleryjskiej, Wielogórskiej, Pomorskiej. Konieczna wydaje się też budowa chodnika przy ul. Działkowej (od Energetyki do obwodnicy).

Platforma Obywatelska wnioskuje o pieniądze na poprowadzenie  ścieżek rowerowych od ulicy Chojnowskiej do nowego cmentarza oraz od skrzyżowania ulic Prusa, Leszczyńskiej, Ścinawskiej do Rzeszotar. Upomina się o remont zdegradowanych kamienic w obrębie ul. Piastowskiej, Senatorskiej i przyległych.
Radni PO chcieliby, aby miasto przyznało w 2014 roku stypendia sportowe dla zespołów seniorskich wszystkich legnickich drużyn gier zespołowych uczestniczących w rozgrywkach centralnych, zrzeszonych w polskich związkach sportowych. Wnoszą o przeznaczenie 15 tys. zł na zakup sprzetu sportowego dla TKKF Śródmieście (ławki do wyciskania leżąc i przysiadu klasycznego, sztangi i pomostu antyposlizgowego do trójboju siłowego).

Długą listę zamyka postulat zakupu samochodu dla MPK do przewozu osób niepełnosprawnych.

Tylko niewielka część wniosków PO pokrywa się z propozycjami Sławomira Skowrońskiego i Tyberiusza Kowalczyka (remont ul. Pomorskiej, parking przy ul. Wielkiej Niedźwiedzicy, remonty kamienic). Które zostaną uwzględnione w prezydenckim projekcie  uchwały budżetowej przekonamy się za około trzy miesiące.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2507 dni temu dnia 30/08/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 30, 2013 @ 10:04 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →