schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sztandar i imię dla Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy

Przez   /   17/11/2023  /   1 Comment

24 listopada Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy otrzyma honorowe imię Fryderyka Chopina – jednego z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów w historii muzyki.

Uroczystość będzie okazją do uhonorowania jego dziedzictwa muzycznego. Nastąpi uroczyste przekazanie szkole sztandaru oraz odśpiewanie hymnu szkoły, powstałego specjalnie na tę okoliczność.

Przyjęcie sztandaru przez szkołę jest zawsze czasem wyjątkowym i szczególnym. W dawnej Polsce sztandary były symbolem ojczyzny i walki o jej niepodległość. Obecnie sztandar jest wyrazem umiłowania małej ojczyzny i rzetelnej dla niej pracy. Jest to również wyraz szacunku do patrona.

Nadanie Zespołowi Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina jest wyrazem uznania dla wysokiej jakości edukacji muzycznej, jaką ta szkoła oferuje. Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy od lat stawia na rozwijanie talentów muzycznych swoich uczniów i promowanie kultury muzycznej w społeczności lokalnej. To tutaj rozpoczynali swoje kariery znakomici instrumentaliści i wokaliści, którzy podbijali i wciąż podbijają sceny muzyczne. Szkoła szczyci się również wynikami kształcenia ogólnego. Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy potrafią wysoką jakość edukacji muzycznej łączyć z wysoką jakością edukacji ogólnokształcącej na wszystkich etapach kształcenia, co potwierdzają egzaminy zewnętrzne.

Nadanie imienia szkole w dniu 24.11.2023r. rozpocznie msza św. w Katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy o godz. 09:00., podczas której poświęcony zostanie Sztandar Szkoły ufundowany przez Radę Rodziców. Kolejna część tego historycznego dla szkoły wydarzenia rozpocznie się o godz. 12.30 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

Podczas uroczystości wykonawcy, pod kierunkiem nauczycieli, zapewnią niezapomniane wrażenia muzyczne, które przeniosą słuchaczy w świat romantycznej muzyki. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina, takie jak Koncert e-moll op. 11, Etiuda c-moll op. 10 nr 12 „Rewolucyjna”, Polonez A-dur op. 40, Nokturn cis -moll, Trio g-moll oraz kompozycję nauczyciela Fryderyka Chopina- Józefa Elsnera.

Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina powtórzy ten wyjątkowy koncert dla mieszkańców Legnicy. Termin i szczegóły koncertu będą podane na stronie internetowej szkoły.

Źródło: Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy

FOT. ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH W LEGNICY

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Zwykła mama 3 dorosłych dzieci pisze:

    Od kiedy to zespół szkól może mieć imię? Imię ma szkoła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →