Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Bułgar dachował na drodze S3 koło Legnicy

Przez   /   05/08/2022  /   No Comments

Zmęczenie i zaśnięcie kierowcy było najprawdopodobniej przyczyną groźnie wyglądającego wypadku na drodze ekspresowej S3 w pobliżu Legnicy. Volvo, którym podróżowali 51-letni obywatel Bułgarii i jego córka, dachowało po uderzeniu w barierę ochronną. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale policja ostrzega: w ekstremalnym upale organizm łatwiej o dekoncentrację.

Volvo jechało dziś rano w kierunku Jawora. Na 296 kilometrze, przy węźle z drogą krajową nr 94, kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wynika iż prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zmęczenie i zaśnięcie kierującego. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, iż kierujący był trzeźwy – informuje asp. Katarzyna Baniewska z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Na miejscu została udzielona niezbędna pomoc medyczna. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Ładna pogoda może być zwodnicza. W upalne dni wnętrze samochodu łatwo się nagrzewa, co może powodować zmęczenie, senność, dekoncentrację. Przed wyruszeniem w podróż warto wypocząć

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 5 dni temu dnia 05/08/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 5, 2022 @ 12:57 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wedding-gb1e65fbbf_1920,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Wielu obcokrajowców bierze ślub w Legnicy

Read More →