Starostwo5
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Budka Suflera gra w Legnicy specjalny koncert dla WOŚP

Przez   /   28/01/2022  /   No Comments

W niedzielę w Legnicy Budka Suflera zagra wyjątkowy koncert z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowy skład, szesnaście osób na scenie, chórki, największe przeboje… Jak zapewniają organizatorzy, muzycy nie biorą za występ żadnych pieniędzy. Grają dla idei, z sercem. Jedyne koszty koncertu są związane z obsługą techniczną i trasportem.

Budka Suflera pojawi się w Legnicy bez Krzysztofa Cugowskiego, który nie zaakceptował podjętej w 2019 roku decyzji o reaktywacji zespołu. Przy mikrofonach staną inni wokaliści: Robert Żarczyński i Jacek Kawalec. W chórkach zaśpiewają Irena Michalska, Anna Rosochacka i Ewa Szlachcic oraz Aleksandra Kilianek i Justyna Chowanie-Piaszczyk. Miejsce zmarłego w 2020 r. klawiszowca Romualda Lipki zajmie Piotr Sztajdel. Stary, “klasyczny”, skład reprezentuje sekcja rytmiczna: Tomasz Zeliszewski przy perkusji i basista Mieczysław Jurecki. Na gitarach zagrają Piotr Bogutyn i Dariusz Bafeltowski.

To wyjątkowe wydarzenie budzi zainteresowanie mediów w całym kraju. Zespół przyjedzie do Legnicy dzięki zaangażwaniu wolntariuszy ZHP21 z Piotrem Szymańskim i Dawidem Steafanikiem na czele. To oni tworzą tegorczny sztab WOŚP w Legnicy.

W powyższym nagraniu Jurek Owsiak zaprasza nie tylko fanów Budki Suflera na legnicki Rynek. Ze wzgledu na zapowiadany na niedzielę porywisty wiatr organizatorzy chcą przenieść koncert do Sali Menażowej w Akademii Rycerskiej.

“Ze względu na panujące obecnie obostrzenia na imprezę w Akademii Rycerskiej wstęp będą miały wyłącznie osoby mogące okazać przy wejściu aktualny Unijny Certyfikat Covid, zaświadczenie o statusie ozdrowieńca lub dokument potwierdzający negatywny wynik testu wykonanego w ciągu 72 godzin przed rozpoczęciem wydarzenia. Uczestników 30. Finału WOŚP obowiązywać będzie noszenie maseczki, przestrzeganie dystansu i dezynfekcja rąk. Za zmiany i niedogodności serdecznie przepraszamy” – ogłasza Legnickie Centrum Kultury.

LCK zamierza zorganizować transmisję na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Aby umożliwić obejrzenie koncertu jak najszerszej publiczności, koncert będzie także na żywo transmitowany w sieci. Transmisja koncertu rozpocznie się w niedzielę ok. godz. 19.00 i będzie można ją oglądać na poniższych profilach:

https://www.facebook.com/MiastoLegnica
https://www.facebook.com/LegnickieCentrumKultury
https://www.youtube.com/user/MiastoLegnica

- Ile płacimy Budce? Nic – mówi Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.

W 30-letniej historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdarzały się sytuacje, że gwiazdy zapraszane do zagrania na scenie w Legnicy żądały honorarium. Czasem pieniędzy chciały nawet zespoły z “białej księgi” prowadzonej przez Fundację WOŚP, rzekomo gotowe wystąpić za zwrot kosztów podróży. Jerzy Owsiak i jego ludzie krytykowali taką postawę. Regulamin obowiązujący organizatorów imprez w ramach WOŚP stawia sprawę jasno: “Wszystkie środki finansowe potrzebne na zorganizowanie i przeprowadzenie Imprezy Zamkniętej powinny pochodzić od sponsorów. Szef Sztabu Imprezy Zamkniętej może też korzystać z nieodpłatnych usług wykonanych w darze, na rzecz organizacji Imprezy Zamkniętej. Niedopuszczalne jest pokrywanie jakichkolwiek kosztów organizowanych imprez w ramach Imprezy Zamkniętej ze środków pieniężnych zebranych w czasie Imprezy Zamkniętej.”

- My także od lat bardzo jasno stawiamy sprawę, że Finał WOŚP ma charakter charytatywny. Artystom, którzy chcieliby na tym zarobić, mówimy dziękuję – podkreśla Grzegorz Szczepaniak.

FOT. BUDKA SUFLERA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →