Starostwo5
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Koleje Dolnośląskie dla WOŚP. Co jest do wygrania?

Przez   /   28/01/2022  /   No Comments

Trzy godziny w nowoczesnym symulatorze jazdy, przejazd pociągiem w kabinie maszynisty oraz kolejowe gadżety – takie aukcje Koleje Dolnośląskie przygotowały dla miłośników kolei. Każdy z nich może przyłączyć się do licytacji, dokładając swoją cegiełkę do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


W najbliższą niedzielę już po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny dochód ze zbiórek oraz licytacji wzmocni standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Do orkiestry tradycyjnie włączyły się Koleje Dolnośląskie, wystawiając na licytację nie lada atrakcje.
– Miłośnicy kolei mogą w tym roku wylicytować wyjątkowy przejazd naszym pociągiem –z  miejscówką w kabinie maszynisty, a także kilka godzin treningu na symulatorze jazdy w naszym Ośrodku Szkolenia Kadr Kolejowych w Legnicy. To prawdziwa gratka, na co dzień niedostępna dla osób niezwiązanych zawodowo z kolejami. Tym bardziej że zwycięzcę zaprosimy do pojazdu hybrydowego, a przejazd odbędzie się w ustalonym oczywiście wcześniej dogodnym terminie, linią 285 z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę, a na jej otwarcie, jak wiemy, czekaliśmy od lat – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Poczuj się jak maszynista

Przejazd pociągiem w kabinie maszynisty to wyjątkowa okazja, nie tylko na zobaczenie z bliska pracy kierującego pojazdem, ale również na obserwacje krajobrazów Dolnego Śląska z zupełnie nowej perspektywy. Miłośnicy kolei będą mogli poznać tajniki pracy maszynisty, sprawdzić, jak wygląda kokpit, a przez chwilę nawet… zasiąść na fotelu kierownika pociągu.
Zwycięzca drugiej licytacji będzie mógł wczuć się w rolę maszynisty kierującego pociągiem. Wszystko za sprawą najnowocześniejszego symulatora jazdy w Polsce, który odwzorowuje jazdę po najbardziej malowniczych liniach w województwie. Po trzygodzinnym treningu zwycięzca zasiądzie na miejscu maszynisty i ruszy w wirtualną podróż pociągiem 45WE Impuls. Aukcje przewoźnika będą dostępne do 14 lutego br.

Bezpłatne przejazdy dla wolontariuszy WOŚP

– Zadbamy też o wolontariuszy orkiestry. Zależy nam na tym, by w sprawny i bezpieczny sposób mogli pokonywać odległości między stacjami Wrocławia oraz innymi miejscowościami, dojeżdżając ze swoich rodzinnych miast do miejsc zbiórek. W dniu finału każdy z wolontariuszy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich – mówi rzecznik spółki.
W niedzielę 30 stycznia, podczas kontroli biletów w pociągach KD wolontariusze powinni legitymować się identyfikatorem 30. Finału WOŚP. Z oferty wykluczony jest jedynie „Pociąg do kultury”, obsługiwany wspólnie z niemiecką spółką przewozową.

Źródło: Koleje Dolnośląskie

FOT. KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 111 dni temu dnia 28/01/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 28, 2022 @ 5:04 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →