AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Biskup Kiernikowski zaprasza na wigilię

Przez   /   22/12/2014  /   1 Comment

Biskup Zbigniew Kiernikowski pragnie przełamać się opłatkiem ze swymi diecezjanami. Wszystkich, którzy chcieliby zasiąść z nim do wigilijnego stołu zaprasza 24 grudnia o godz. 16 do Centrum Centrum Spotkań im Jana Pawła II w Legnicy przy parafii Matko Bożej Królowej Polski.

 

- Chcę przeżywać tę wigilię z moimi bliskimi. Dla biskupa tymi bliskimi są jego diecezjanie, więc chcę być z nimi – tak biskup Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej, objaśnia w Radiu Plus swą decyzję. – To najlepszy wyraz mojej obecności wśród tego ludu, w tej rodzinie. Jest to zarazem zwykły akcent mojego pasterzowania tej wspólnocie, podobnie jak w normalnej rodzinie ojciec przewodniczy wigilijnej uroczystości.

Zwyczaj wigilii z wiernymi biskup Zbigniew Kiernikowski praktykował także w poprzedniej diecezji, w Siedlcach. Po raz pierwszy w historii diecezji legnickiej wszyscy, którzy zechcą przyjąć zaproszenie, będą mogli być tak blisko swego biskupa, przełamać się z nim opłatkiem, pomodlić się, porozmawiać przy stole, pokolędować. Podczas wigilii pojawią się tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie, karp, krokiety, kompot z suszu.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1926 dni temu dnia 22/12/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 22, 2014 @ 5:30 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Jurek pisze:

    Well done Bishop! Tak trzymac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

23ps_most_stara_krasnica_20200327_1

Saperzy usunęli niemieckie ładunki z mostu na Kaczawie

Read More →