WMD MCD
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Betonuta i mural. Przystanek Piekary robi warsztaty

Przez   /   18/09/2020  /   No Comments

W czwartek 17 września o godz. 19:00 na osiedlu Piekary (Izerska 39) zainicjowano warsztaty artystyczne „betonuta, pokój muzycznych doswiadczeń” w ramach projektu Przystanek Piekary.

Na spotkaniu można było posłuchać muzyki o której barwnie opowiadały prowadzące warsztaty: Hanna Włodarczyk i Fabiana Raban. Hipnotyzujące, folkowe dźwięki sprawiły, że nie tylko plener przy Przystanku, ale też okoliczne balkony wypełniły się mieszkańcami.

Odsłonięto także mural nawiązujący do blokowiska i welkiej płyty, wykonany przez pracowników Teatru Modrzejewskiej, wg projektu Aleksandry Kondrackiej.

Przystanek Piekary zaprasza legniczan, a szczególnie mieszkańców Osiedla Piekary, na warsztaty, które poprowadzi Hanna Włodarczyk – gitarzystka w zespołach Nesztojegore, HuRaban oraz Spakuj Kota. Hanna Włodarczyk – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary klasycznej. Instruktorka gitary oraz zespołów kameralnych w ogniskach muzycznych na Dolnym Śląsku i w Lubuskim oraz w szkołach muzycznych YAMAHA. Aktywnie koncertuje z zespołem HuRaban w Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Norwegii i we Włoszech. Od 2017 roku związana z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy. Druga prowadząca: Fabiana Raban – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu oraz Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Stolarz. Fotograf. Multiinstrumentalistka. Gra na kontrabasie, skrzypcach, bębnach obręczowych i kielichowych, darbuce, kamanchy, fletach i wszystkich możliwych perkusjonaliach. Koncertuje aktywnie z zespołem HuRaban.

Warsztaty “Betonuta. Pokój muzycznych doświadczeń” skierowane są do osób dorosłych. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza do zgłaszania się. Warsztaty odbywają się w czwartki od godziny 18.00 na Przystanku Piekary – Izerska 36

Dla przypomnienia: 6 września legnicki teatr powrócił na największą sypialnię miasta inaugurując Przystanek Piekary plenerowym seansem telewizyjnego zapisu transmisji spektaklu “Made in Poland” Przemysława Wojcieszka (z września 2005 roku). W spotkaniu po projekcji uczestniczyli reżyser Przemysław Wojcieszek i scenografka Małgorzata Bulanda, a także aktor grający główna role – Eryk Luboswśród widzów zasiadł jeden z czarnych charakterów tej scenicznej opowieści Paweł Wolak. Niezwykła, bo chociaż spotkanie odbywało się 16 lat po premierze przedstawienia

Zadanie Przystanek Piekary dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

FOT. KAROL BUDREWICZ, DAMIAN KOSTECKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wystawa_ZPAP4

“Ogrody pamięci”. Malarstwo Marii Rogali we Wrocławiu

Read More →