Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Archeolodzy badają dziedziniec zamku w Grodźcu

Przez   /   21/04/2023  /   No Comments

Na terenie dziedzińca Zamku Grodziec, od kilku dni trwają prace archeologiczne. Prace mają na celu zbadanie tego miejsca oraz docelowe ulokowanie w tym miejscu kapliczki słupowej. Wykopaliska prowadzi Fundacja Archeo.

- Wykopaliska archeologiczne, które są prowadzone na dziedzińcu zamku Grodziec, poprzedzają posadowienie w nowym miejscu kapliczki słupowej. Wykopaliska te są dla nas bardzo istotne, ponieważ otwierają cały cykl badań archeologicznych, które zamierzamy prowadzić w obrębie dziedzińca. Będą one służyły do jeszcze lepszego przedstawiania i poznawania historii naszego zamku na wygasłym wulkanie. W tym momencie nie wiemy, czego możemy się spodziewać w miejscu, które jest objęte pracami. Myślę, że najbliższych kilka dni może przynieść bardzo ciekawe wyniki i mamy nadzieję, że te wykopaliska przysłużą się do rozszyfrowania słynnych tajemnic, które tak wybrzmiewają w naszym haśle – IX wieków tajemnic zamku Grodziec – mówi kasztelan zamku Grodziec Mariusz Garbera.

Źródło: GMINA ZAGRODNO

FOT. ZAMEK GRODZIEC

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →