AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Andrzej Niewulis wzmacnia linię obrony Miedzi

Przez   /   23/01/2023  /   No Comments

Doświadczony obrońca Andrzej Niewulis zasila legnicką Miedź. Defensor znany jest z nieustępliwości i twardego, boiskowego charakteru. Te cechy sprawiały, że w częstochowskim Rakowie nosił opaskę kapitana. Z trenerem Grzegorzem Mokrym zna się jeszcze z czasów gry dla Ruchu Radzionków.

W ostatnich latach Niewulis odnosił sukcesy z Rakowem, występując w częstochowskim klubie z kapitańską opaską. Z klubem spod Jasnej Góry zdobył dwa razy Puchar Polski oraz wygrał dwa Superpuchary Polski, a poprzedni sezon zakończył wicemistrzostwem Polski. Należał do ulubieńców fanów klubu spod Jasnej Góry, pełniąc niezwykle ważną funkcję nie tylko na boisku, ale także poza nim. Niemal nieustannie uśmiechnięty, dbał o znakomitą atmosferę w szatni wicemistrzów Polski. Pełnił też rolę motywatora, odpowiednio nastrajając kolegów z drużyny do walki o ligowe punkty i dyrygując na boisku blokiem obronnym. Niewulis bez wątpienia jest piłkarzem o charakterze lidera, który potrafi pociągnąć zespół w trudnym momencie. Nie boi się wyzwań, a w szatni koledzy nazywali go “rekinem”. Takich walczaków rywalizująca o uratowanie ligowego bytu Miedź potrzebuje szczególnie!

Niewulis Puchar Polski wywalczył również z Jagiellonią Białystok. Urodzony na “polskim biegunie zimna” piłkarz trafia do miasta uchodzącego za najcieplejsze w Polsce. Przeszłość w Wigrach Suwałki to niejedyny wspólny mianownik łączący defensora z trenerem Grzegorzem Mokrym. Obaj współpracowali ze sobą w Ruchu Radzionków. Obecny szkoleniowiec Miedzi był wówczas asystentem trenera “Cidrów” Artura Skowronka. Trener Mokry od dłuższego czasu zabiegał o sprowadzenie Niewulisa do Legnicy i dopiął swego. Zawodnik pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał z Miedzią 1,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia o dodatkowy rok. Do naszego klubu trafił na zasadzie transferu definitywnego z Rakowa Częstochowa.

Andrzej, witamy w Legnicy i życzymy powodzenia w zielono-niebiesko-czerwonych barwach!

Źródło: Miedź Legnica

FOT. PAULA LEWANDOWSKA/ MIEDŹ LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 16 dni temu dnia 23/01/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 23, 2023 @ 3:11 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Medal i statuetka

Tropem Wilczym. Startowe pakiety jak świeże bułeczki

Read More →