poranki
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego na Grodźcu

Przez   /   27/09/2021  /   No Comments

2-3 października 2021 r. na zamku w Grodźcu odbędzie się długo wyczekiwane wydarzenie. Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego od lat przyciąga turystów na bazaltowe wzgórze. W tym roku będzie to już XIV edycja wydarzenia!
Tak jak w latach poprzednich święto potrwa dwa dni. Pierwszy dzień upłynie pod znakiem “Oblężenia Grodźca A.D. 1633″. Kompania Pikinierska Regimentu Gallas szykuje pokazy uzbrojenia i musztry, będą koncerty muzyki dawnej, kramy rzemieślników, stanowiska edukacyjne, pokazy filmów oraz wieczorna inscenizacja potyczki.
Drugi dzień Święta to biesiada – stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacje lokalnych produktów i występy zespołów ludowych! W programie Kapela Smolniczanie z Gminy Leśna, Kapela Jana Boduszki z Siemianic, Macierzanki z Wojciechowa, Zespół Pogranicze z Gminy Sulików, Zespół Maki z Ukrainy oraz Zespół Agat z Jeleniej Góry.

Rok temu plany pokrzyżowała pandemia, dlatego tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego to kultowa impreza, która stanowi doskonałą okazję do degustacji specjałów z dolnośląskich pasiek oraz winnic.

Źródło: Zamek Grodziec Sp. z o.o.

RYC. ZAMEK GRODZIEC

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

BUDKA_SUFLERA

Budka Suflera gra w Legnicy specjalny koncert dla WOŚP

Read More →