BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Protest przeciwko planom likwidacji VI LO w Legnicy

Przez   /   31/01/2017  /   No Comments

Rodzice uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy sprzeciwiają się snutym w ratuszu planom likwidacji ich szkoły. Uważają ten pomysł za absurdalny, nieuzasadniony, zły.

Z informacji przedstawionych mediom przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, VII LO ma zostać od 1 września 2017 roku połączone z VI LO i przeniesione w całości do siedziby Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Radosnej. Zwolniony budynek przy ul. Mazowieckiej zajmie – po adaptacji – Zespół Placówek Specjalnych. Uchwały dotyczące tej i innych zmian związanych z reformą edukacji mają zostać podjęte jeszcze w pierwszej połowie lutego na specjalnej sesji Rady Miejskiej Legnicy.

Informacje o zamiarze likwidacji VI LO wywołali niepokój w szkole. Planom ratusza sprzeciwia się Rada Rodziców, która wystosowała w tej sprawie list otwarty do prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

“W związku z planami przeniesienia VII Liceum Ogólnokształcącego oraz klas Gimnazjum nr 2 do placówki przy ul. Radosnej 17 za zupełnie nieuzasadniony uważamy pomysł likwidacji VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Legnicy.

VI Liceum Ogólnokształcące od początku swego istnienia, czyli od 1.09.1994 r., mieści się przy ul. Radosnej 17 i choćby z tego powodu absurdalne wydaje się, aby likwidowana była szkoła, do której przenosi się inną. Ponadto nasze dzieci, wybierając VI Liceum Ogólnokształcące, kierowały się tradycją szkoły, związaną  nie tylko z osobą Patrona – Jana Pawła II, ale również z pracą wychowawczą, której efektem jest poczucie bezpieczeństwa i atmosfera przyjazna uczniom, osiągającym wyniki na miarę swoich możliwości.

Przez ponad dwadzieścia lat funkcjonowania VI Liceum Ogólnokształcące doczekało się licznego grona absolwentów (blisko trzech tysięcy), wśród których są obecni nauczyciele, lekarze, prawnicy, pracownicy naukowi, dziennikarze, inżynierowie, pracujący w Legnicy, w całym kraju i za granicą. Szkoła stale zaznacza swoje istnienie w środowisku lokalnym.

Mając na uwadze powyższe argumenty, jako rodzice wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec planów likwidacji VI Liceum Ogólnokształcącego. Nie możemy się pogodzić z myślą, że tak łatwo zamierza się przekreślić istnienie takiej szkoły.

List zredagowano z inicjatywy Rady Rodziców VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Legnicy. Ponadto Rada Rodziców zobowiązała dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legnicy do przekazania treści powyższego listu wszystkim rodzicom uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego. Na stronie internetowej szkoły zostanie uruchomiony stosowny link skierowany do absolwentów i wszystkich przyjaciół VI LO.

Legnica, dnia 26 stycznia 2017 r.”

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-70917

Pies wytropił wandala, który zniszył policyjne radiowozy

Read More →