PWSZ_targi
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Radni postanowili o likwidacji filii SP 9 na Krzemienieckiej

Przez   /   31/01/2017  /   No Comments

Z powodu niżu demograficznego na wczorajszej sesji zapadła decyzja o likwidacji filii Szkoły Podstawowej nr 9 na ul. Krzemienieckiej w Legnicy. Niewielka grupka rodziców, która jeszcze dwa tygodnie temu sprzeciwiała się tym zamiarom, ostatecznie uznała racje dyrekcji placówki i władz miasta. 

20 stycznia do Urzędu Miasta w Legnicy dotarło pismo 14 rodziców, którzy nie chcieli zgodzić się na likwidację filii przy ul. Krzemienieckiej i przeniesienie ich dzieci do budynku SP 9 na ul. Marynarskiej. To na nie powoływał się radny Jarosław Rabczenko, przekonując, by odłożyć głosowanie w sprawie likwidacji szkoły na ul. Krzemienieckiej do czasu gruntownego zbadania sprawy.

Zwłoka okazała się niepotrzebna. Jak wyjaśnił Grzegorz Gargaś, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy 25 i 28 stycznia odbyły się spotkania z rodzicami, na których rozmawiano o planowanej likwidacji. Po dyskusji rodzice, którzy wcześniej chcieli utrzymania filii na ul. Krzemienieckiej, zmienili zdanie.

jak wyjaśnia Urząd Miasta w Legnicy, w warunkach długotrwałego niżu demograficznego, dalsze utrzymywanie tej filii staje się nieracjonalne. W bieżącym roku szkolnym uczy się tam tylko 104 uczniów, a prognoza na kolejny rok to zaledwie 38 uczniów. Duży, dobrze wyposażony, posiadający nowoczesną bazę sportową, świetlicę i stołówkę budynek główny Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul Marynarskiej 31, jest w stanie pomieścić wszystkich uczniów w rejonie, także tych z filii. Zmiana nie wpłynie na stan zatrudnienia nauczycieli i pracowników administracyjno-obsługowych. W budynku dotychczasowej filii przy Krzemienieckiej powstanie nowe przedszkole publiczne dla 250 dzieci. Nadal działać tu będzie filia Legnickiej Biblioteki Publicznej. Zmiany mają wejść w życie od nowego roku szkolnego.

FOT. SP 9 w LEGNICY

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →