AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

4 maja uczniowie przystąpią do egazminu dojrzałości

Przez   /   01/05/2021  /   No Comments

Tegoroczny egzamin maturalny w sesji głównej będzie przeprowadzany od 4 do 21 maja. Egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych będzie przeprowadzony tylko w formie pisemnej. Podobnie jak w roku biegłym odstąpiono od przeprowadzania egzaminów ustnych.

Maturzysta musi przystąpić do 3 obowiązkowych egzaminów z przedmiotów pisemnych na poziomie podstawowym: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Natomiast w tym roku nie musi obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.
Absolwenci, którzy planują wziąć udział w rekrutacji na uczelnie, będą mogli przystąpić do egzaminu maturalnego z maksymalnie 6 przedmiotów dodatkowych. Wielu z nich korzysta z takiej możliwości, gdyż uzyskany wynik z przedmiotów na poziomie rozszerzonym zwiększa ich szanse rekrutacyjne.
We wtorek 4 maja o godz. 9.00 uczniowie przystąpią do obowiązkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego. Następnie w środę 5 maja – matematyka, w czwartek – język angielski na poziomie podstawowym, w piątek – język angielski na poziomie rozszerzonym. Kolejne egzaminy z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym odbędą się od poniedziałku 10 maja i zakończą 21 maja. Cała sesja egzaminacyjna odbywa się również w godzinach popołudniowych. Wyniki egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone do 5 lipca, tego dnia również absolwenci odbiorą świadectwa dojrzałości.
Do matury może przystąpić łącznie ok. 1093 absolwentów legnickich szkół ponadpodstawowych: 660 licealistów, w tym 84 absolwentów niepublicznych liceów ogólnokształcących oraz 433 uczniów techników. Do egzaminów obowiązkowych najwięcej maturzystów, bo po około 160 osób, przystąpi w I i II LO, a wśród techników – w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych – 147 uczniów, najmniej zaś w LO Integracyjnym w ZSI (10 osób).
Słuchacze szkół dla dorosłych również mogą przystąpić do matury. W roku szkolnym 2020/2021 w klasach trzecich liceów ogólnokształcących dla dorosłych uczyło się łącznie 171 słuchaczy, w tym 38 w CKZiU.
Sesja poprawkowa tegorocznego egzaminu maturalnego zostanie ‎przeprowadzona 24 sierpnia (wtorek) o godz. 9.00, a na wyniki ‎zdający będą musieli poczekać do 10 września.
Egzamin maturalny będzie przeprowadzony w obowiązującym reżimie sanitarnym. Dyrektorzy szkół organizują sposób przeprowadzania egzaminów ściśle z wytycznymi opracowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Szkoły informują swoich maturzystów o obowiązujących w tym zakresie procedurach poprzez dziennik elektroniczny.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Zagrodno. Nadzwyczajna sesja i co z niej wynikło

Read More →