DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

175 lat kolei w Legnicy. Jej torem ruszy spacer

Przez   /   14/10/2019  /   No Comments

Muzeum Miedzi oraz Urząd Miasta zapraszają na ostatni w tym roku, 7. Legnicki Spacer Historyczny. Ruszymy po torach liczącej sobie 175 lat historii legnickiej kolei w sobotę, 19 października o godz. 14.00. Zbiórka przy wejściu głównym dworca kolejowego, wstęp wolny.

 

Naszym przewodnikiem będzie Konrad Byś z Muzeum Miedzi. To historyk, autor monograficznej wystawy o dziejach legnickiej kolei od 1844 roku, kiedy to w Legnicy pojawiły się pierwsze parowozy, do czasów powojennej odbudowy i modernizacji.

Nie zabraknie opowieści o XIX-wiecznych pionierach, budowniczych obiektów dworcowych (tych nieistniejących, jak i zdawałoby się doskonale znanych) i nietuzinkowych podróżnych, którzy pojawili się w mieście…

Wycieczka po zakamarkach legnickiego dworca kolejowego to świetne uzupełnienie monograficznej wystawy o legnickich kolejach, która zainaugurowana zostanie w Muzeum Miedzi (wejście od ul. św. Jana) w piątek, 18 października o godzinie 17.00, dokładnie w 175 rocznicę otwarcia pierwszego połączenia.

Wystawę, której partnerem są Koleje Dolnośląskie, honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Cezary Przybylski i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 233 dni temu dnia 14/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 16, 2019 @ 1:00 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

20200602_003243

Faustynka zaprasza na zajęcia dzieci i dorosłych

Read More →