Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Witek i Błaszczak z wojskiem pod pomnikiem Sybiraków

Przez   /   17/09/2023  /   24 Comments

Przy okazji 84. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz 30. rocznicy wyprowadzenia wojsk radzieckich z Polski marszałek Sejmu Elżbieta Witek i minister obrony Mariusz Błaszczak złożyli kwiaty pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru w Legnicy. 

To hołd oddany ofiarom sowieckich zsyłek. Pani marszałek i ministrowi towarzyszyli żołnierze, którzy są bohaterami pikniku wojskowego odbywającego się aktualnie na legnickim Rynku. Przemawiając spod pomnika, oboje poruszyli kwestię bezpieczeństwa zewnętrznego. Stała się ona głównym motywem kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości(przypomnijmy, że Elżbieta Witek jest jedynką PiS-u w okręgu legnicko-jeleniogórskim, a Mariusz Błaszczak w tzw. obwarzanku podwarszawskim).

W przemówieniu, które TVP Info transmitowała na żywo w Legnicy, Mariusz Błaszczak przypominał, że dokonana 84 lata temu w porozumieniu z Hitlerem agresja sowiecka na Polskę zapoczątkowała okres eksterminacji i wywózek na Sybir. Obaj okupanci – niemiecki i rosyjski – mieli ten sam cel: – Zamierzali wymordować polskie elity, zamierzali doprowadzić do sytuacji, w której Polska by się nie odrodziła, ale Polska się odrodziła. Dziś Polska jest niepodległym państwem. Dumnym ze swojej historii. A te wszystkie przeżycia, te wszystkie doświadczenia budują naszą tożsamość narodową – mówił minister obrony narodowej.

A chwilę później budował paralelę pomiędzy wydarzeniami z 1939 r a obecną sytuacją za wschodnią granicą Polski. – Żeby nie powtórzyło się to co wydarzyło się 84 lata temu, żeby Polska nie była narażona na próby odbudowy imperium rosyjskiego tworzymy Wojsko Polskie. Silne! Takie, które spowoduje, że agresor nie poważy się na napadniecie na Polskę. 84 lata temu byliśmy osamotnieni -mówił Mariusz Błaszczak i zachęcał legniczan do wstępowania w szeregi armii.

- Dzisiaj bardzo się cieszę, jestem dumna z tego, że w Legnicy nie widzimy wojsk sowieckich, że widzimy wspaniałą, polską armię i wspaniałego polskiego żołnierza. Bo polski żołnierz i polski mundur zawsze przez Polaków otaczane były najwyższym szacunkiem za krew, poświęcenie, honor, patriotyzm i oddanie ojczyźnie – przemawiała spod pomnika marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

/> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> />

FOT. MACIEJ NĘDZYŃSKI/ CO MON, KANCELARIA SEJMU

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 311 dni temu dnia 17/09/2023
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 17, 2023 @ 1:49 pm
 • W dziale: wiadomości

24 komentarze

 1. Anonim pisze:

  tak mieciu cpa razem ze mna i razem chodzimy na malolaty. .

 2. do lustrator pisze:

  twoj ojciec ksiadz wie ze cpasz

 3. Anonim pisze:

  mieciu do rzeczy bo na koniec ekologicznie dostaniesz klapa w łeb.

 4. do lustrator pisze:

  aniu oszczedzaj wode badz eko

 5. Anonim pisze:

  masz jeszcze mieciu dwie proby zanim spuszcze za toba wode.

 6. Anonim pisze:

  a moze mieciu zgaduj dalej.

 7. do lustrator pisze:

  A moze to twojego taty z kadzidła tak cie oszolomila anonimku vel aniu

 8. Anonim pisze:

  dobrze mieciu dajesz rady znaczy ze jeszcze masz pary troche.Tankuj co tam chcesz ale sie nie chwal.

 9. do lustrator pisze:

  Sadzac po długosci twoich komentarzy sprobuj po grugosci dlugosci moze ci sie uda kastracie.Zatankuj samolocik bo przy takich odlotach pewni duzo pali ziola

 10. Anonim pisze:

  sadzac po dlugosci mieciu odpoczales i pomoglo.Sprobuj teraz po grubosci.

 11. do lustrator pisze:

  co wymiekasz wciagnij jeszcze do noska bo fajnie odlatujesz anonimowa aniu lustratorku mieciu z koscielnego zadupia jak to ty piszesz a moze dymek z kadzidla tak dziala na ciebie kastracie

 12. Anonim pisze:

  koniec mieciu musisz miec czas na zebranie sił.

 13. Do lustrator pisze:

  Kastrat dawaj dawaj

 14. Anonim pisze:

  atwiej uwierzyć w zamach niż w przyjaźń >>>>alez tak antosiu polski zjebie, tak jest jak myslisz a nawet wiecej.Ale ile wiecej to juz tylko TVP polskozjebku.Tylko obserwuj bacznie zebys czegos nie pominał.

 15. Do lustrator pisze:

  Aniu lustratorku anonimku uspokuj skolatane nerwy nie napinaj sie bo podpaska ci wyleci

 16. Antek policmajester pisze:

  łatwiej uwierzyć w zamach niż w przyjaźń z sowietami, której orędownikiem jest tuskojeb i zdradek-przechrzta-sikorski. Ten sam zdradek, który rozmontował ambasady i przekazał obsługę wiz swoim kolesiom z prywatnych firm. Najlepiej po cichu nasrać pod dywan a później twierdzić, że to nie moje g. ….

 17. Anonim pisze:

  a ty mieciu kolegow tutaj szukasz??w gminie nie chca z toba gadac??To masz tu tez przesrane…e.

 18. Do lustrator pisze:

  Odlecialas aniu anonimi lustratorku i to nie samolotem

 19. Anonim pisze:

  no co tam antosiu polskozjebie? Jak obiecywano ci zwrot samolotu przed wyborami to nie bylo znane obiecywaczowi ze bylo porozumienie chicagowskie miedzy rzadem i putinem?Dopiero potem wytlumaczono polskozjebowi ze sie nie da bo porozumienie. Powaznie polskozjebie i ty w to uwierzyles??.Jak i w zamach.Doprawdy prawdziwy historyczny Polskozjeb z duzej litery.

 20. Anonim pisze:

  Tak wiec do roboty młoty>>>>Oskarżona o łamanie zasad konwencji chicagowskiej o lotnictwie międzynarodowym Rosja straciła miejsce wśród głównych członków rady ICAO. Głosowanie odbyło się 1 października 2022 r. w Montrealu w Kanadzie podczas 41. sesji 183 państw ICAO.

  Rosji zabrakło sześć głosów, aby pozostać w Radzie. Przed głosowaniem kilku członków rady agencji ONZ, w tym Unia Europejska i Kanada, wezwało do ukarania Rosji po tym, jak państwo to złamało Konwencję o międzynarodowym lotnictwie cywilnym podczas inwazji na Ukrainę. Wśród przytoczonych argumentów, było naruszenie suwerennej przestrzeni powietrznej Ukrainy i niszczenie infrastruktury lotnictwa cywilnego, takiej jak lotniska.

 21. Anonim pisze:

  no patrz mieciu a przeca PIC obiecał a konwencje mozesz sobie do dupy wsadzic jak zreszta wszystko w tym nawet konstytucje.Czyz nie mieciu?Bylo najechac rosje i zabrac siła a nie opowiadac takim biedakom jak ty ze jak nastana to sprowadzom.. Niech wiedza z kim maja do czynienia.Bok honor ojczyzna.A baby i dzieci lac mimo ze mamy tez konwencje ….czyz nie biedaku.Wy i konwencje…….

 22. Antek policmajester pisze:

  lustrator, ty nędzny frajerze!

  Tutka jest w smoleńsku, bo tuskojeb przystał na konwencję chicagowską a teraz sowieci dalej oficjalnie prowadzą śledztwo, więc mają prawo przetrzymywać wrak!

 23. do lustrator pisze:

  aniu anonimku lustratorku gosciu bez osobowosci zmien dilera

 24. Anonim pisze:

  no patrz pani witek a te wojska wyprowadził Lech Walesa a gdyby nie On a była pani to pewnie dalej by były jak ten samolot co to mial byc a jest dalej w Smolensku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →