PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legnica. Sztuka Kultur(y) na półmetku

Przez   /   04/08/2022  /   No Comments

Galeria Sztuki zaprasza na wydarzenia w ramach projektu Sztuka kultur(y). – Jesteśmy już prawie na półmetku przedsięwzięcia i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ze wzruszeniem obserwujemy polsko-ukraińskie rozmowy i spotkania. Za nami warsztaty florystyczne, dj set Ganny Glass i warsztaty szkła. Zainteresowanie było tak duże, że prawie zabrakło kwiatów, Ganna grała swoją szklistą elektronikę dwa razy dłużej, a kolejka do własnoręcznego wykonania szklanej biżuterii na Placu Katedralnym nie mogła się skończyć. Wiemy już, że szkło to tak naprawdę płyn. I że trzeba uważać z wysoką temperaturą – relacjonują organizatorzy.

30 lipca Denis Kulikov otworzył swoją wystawę w Otwartej Pracowni Sztuki. Prawie siedemdziesiąt prac osiemnastoletniego artysty pochodzącego z Żytomierza zawisło na ścianach legnickiej galerii. „Tworzyłem przed wojną, tworzę podczas wojny i będę tworzył jak wojna się skończy” powiedział na wernisażu artysta. Denis Kulikov zajmuje się grafiką komputerową i linorytem. Kiedy zaczęła się wojna zamieszkał w Koninie. Wystawa „Trzymaj równowagę” jest jego artystycznym zapisem rzeczywistości i zawołaniem do siebie samego w tym trudnym czasie. Jego prace będzie można oglądać w Otwartej Pracowni Sztuki do końca września. Z kolei w minioną niedzielę mieliśmy okazję spotkać się z Oleksandrą Balytską, autorką plakatu promującego projekt. Oleksnadra to młoda, ale uznana ilustratorka, która współpracuje między innymi z magazynem „Wizje”, „Małym Formatem” i magazynem „Pismo”. Jej ilustracje mogli oglądać czytelnicy „New York Timesa” i „Vogue’a”. Artystka przeprowadziła warsztat ilustracji, a polsko-ukraińskie uczestniczki i uczestnicy mieli okazję zilustrować wiersz.
Przed nami (7 sierpnia) warsztaty malarstwa sztalugowego, które poprowadzi Jerzy Rodziwicz. Natomiast 14 sierpnia w Parku Miejskim Ivan Davydenko – poeta pochodzący z Żytomierza, redaktor lubelskiego Magazynu Malkontenty, autor książki poetyckiej Halal i podcastu „Jak zostać Ukraińcem” opowie o tym jak zostać poetą i nauczy uczestników pisać wiersze o hamburgerach i zupie. 21 sierpnia w tym samym miejscu Justyna Halama poprowadzi zajęcia z sensoceramiki. 4 września z jedną z najważniejszych artystek-aktywistek – Janą Shostak – porozmawiamy o gniewie i o sztuce. Natomiast 10 września – podczas festynu rodzinnego Familiada na Dziedzińcu Zamku Piastowskiego – wymienimy się kulturą. Będzie to polsko-ukraińskie spotkanie w towarzystwie rekwizytów – książek, płyt, ubrań i jedzenia. Wrócimy do domów z nowymi rzeczami, emocjami, a może – przyjaźniami.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: galeria@galeria.legnica.eu oraz pod nr tel. 535600599. Więcej informacji o projekcie Sztuka kultur(y) przeczytać można na stronie Galerii Sztuki w Legnicy.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 7 dni temu dnia 04/08/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 4, 2022 @ 11:35 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Muybridge_1

29. LAF. Zbliża się Gala i audiowizualny performans

Read More →