UM_grudzień
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Katastrofa inspektora nadzoru budowlanego w Lubinie

Przez   /   27/02/2013  /   1 Comment

Sąd Najwyższy zdruzgotał dziś nadzór budowlany, wydając wyrok w sprawie blokowanej przez urzędników od 14 lat budowy w Lubinie. Legniczanka Maria Jędrzejczyk szacuje, że złośliwość inspekcji kosztowała ją, prócz zdrowia i nerwów, dwa miliony złotych. Zapowiada: – Zwrócę się o pozwolenie na wznowienie budowy. A przeciwko starostwu wystąpię do sądu o odszkodowanie. 

Maria Jędrzejczyk ma 73 lata. Gdy miała 69 na podstawie oficjalnych zezwoleń rozpoczęła z sąsiadami budowę trzykondygnacyjnego szeregowca w Lubinie. Niemal od początku budowy zmagała się z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Lubinie Wiesławem Kozubem, który nie pozwalał jej skończyć inwestycji, twierdząc, że prowadzi roboty niezgodnie z projektem. Rosły  stosy pism, kolejnych decyzji,  odwołań, wyroków sądowych. Cztery razy sądy administracyjne wytykały nadzorowi budowlanemu błędy w postępowaniu, wydając korzystne dla pani Marii decyzje. W końcu sprawą zainteresowała się prokuratura, bo także w jej opinii urzędnicy zachowywali się opieszale, złośliwie, nieobiektywnie i niekonsekwentnie.

Dzisiaj  sprawą lubińskiej budowy zajmował się Sąd Najwyższy, bo po przegranej w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym we Wrocławiu Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zwrócił się do niego o kasację. Sąd Najwyższy na kasację się nie zgodził, a w uzasadnieniu dodał, że tej sprawy w ogóle nie powinno być.

To kończy czternastoletnią gehennę Marii Jędrzejczyk. Legniczanka planuje teraz wystąpić o przywrócenie pozwolenia na budowę i zatwierdzenie projektu. Chce złożyć też pozew przeciwko starostwu w Lubinie.

- Będę domagała się 2 milionów złotych odszkodowania – zapowiada pani Maria.

Sprawę legniczanki niedawno pokazał Polsat w programie Interwencje. Reportaż Polsatu można obejrzeć TUTAJ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2117 dni temu dnia 27/02/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 27, 2013 @ 4:43 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Adam pisze:

    Nadzor budowlany to jedna wielka mafia. Panstwo w panstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →