dr oko new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Niemcy zbudują pod Legnicą spalarnię odpadów?

Przez   /   27/02/2013  /   No Comments

Lubińska spółka Energetyka i niemiecki koncernem E.ON Energy planują wybudowanie w pobliżu Legnicy dużego zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Jutro (28 lutego 2013 r.) o godzinie 11 w Urzędzie Miasta w Legnicy (sala 226) odbędzie się otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie informacyjne w tej sprawie. Obecni będą przedstawiciele obu firm.

Dla Energetyki ? KGHM-owskiej spółki zajmującej się głównie produkcją energii elektrycznej i cieplnej na potrzeby Zagłębia Miedziowego ? spalanie odpadów to nowa dziedzina działalności. Ale E.ON Energy ma w niej spore doświadczenie: w 20 podobnych zakłądach na terenie Niemiec przetwarza rocznie około 5 mld ton śmieci.

Na stronach wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się dzisiaj artykuł na temat związanych z Dolnym Śląskiem planów E.ON Energy. Wynika z niego, że za ok. 1,5 mln zł niemiecki koncern zamierza wybudować w naszym województwie dwie duże spalarnie odpadów: jedną w gminie Sobótka, a drugą pod Legnicą. Każda z nich miałaby przetwarzać na energię i ciepło ok. 200 tys. ton śmieci rocznie. To zupełnie nowa wiadomość.

Natomiast od co najmniej roku mówiło się, że Energetyka chciałaby postawić na obrzeżach Legnicy zakład termicznego przetwarzania odpadów. Jako możliwą lokalizację wymieniano rejon ul. Rzesztarskiej i Dobrzejowskiej.

Józef Wasinkiewicz, prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, przyznaje, że zna plany Energetyki, ale nie chce się na temat instalacji wypowiadać. Drugi z potencjalnych inwestorów, E.ON Energy, dotąd się do LPGK nie zgłosił.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2478 dni temu dnia 27/02/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 27, 2013 @ 4:47 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cell-4480577_1920

Sąd wsadził stalkera na 10 miesięcy za kraty

Read More →