Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zostały wolne miejsca w miejskich przedszkolach

Przez   /   11/04/2024  /   No Comments

Zakończyła się rekrutacja podstawowa do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W maju odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.

W 15 miejskich przedszkolach przygotowano 1.933 miejsca, w  oddziałach przedszkolnych w dwóch szkołach podstawowych 75 – łącznie 2.008 miejsc. Dodatkowo 50 miejsc zabezpieczono w Miejskim Przedszkolu Specjalnym nr 6 dla Dzieci Słabowidzących i 45 miejsc w Przedszkolu Specjalnym nr 5  funkcjonującym w Zespole Placówek Specjalnych.

Do 29 lutego 2024 r. rodzice dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w bieżącym roku szkolnym składali deklaracje kontynuacji. Deklaracje takie złożyło 1.399 dzieci.

W wyniku prowadzonej rekrutacji do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych przyjęto 440 dzieci. 65 dzieci biorących udział w rekrutacji nie zostało przyjętych, w tym 18 zrezygnowało z przedszkoli, do których zostały zakwalifikowane. Jednocześnie pozostają jeszcze wolne miejsca w liczbie 144, w tym najwięcej w Miejskim Przedszkolu nr 13 – 56 miejsc.

Dla dzieci, które nie zostały przyjęte w procesie rekrutacji zostaną wskazane przedszkola, które dysponują wolnymi miejscami. W  okresie od  6 do 8 maja 2024 r. będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca w przedszkolach, które posiadają wolne miejsca, a mamy ich 144.

Gmina od wielu lat zabezpiecza potrzeby w zakresie wychowania przedszkolnego. W mieście funkcjonuje 17 przedszkoli publicznych, w tym dwa zabezpieczające specjalne potrzeby edukacyjne. Oprócz przedszkoli prowadzonych przez miasto działa 30 placówek niepublicznych, w tym dwa punkty przedszkolne. Sieć ośrodków wychowania przedszkolnego w naszym mieście jest bardzo dobrze zorganizowana i na bieżąco monitorowana.

W bieżącym roku szkolnym opieką objęto 3.721 dzieci. Wskaźnik upowszechnienia wychowania przedszkolnego wynosi 113,86 %. Na realizację zadań w zakresie opieki przedszkolnej w roku 2023 wydatkowano kwotę 63,6 mln zł (o 6 mln zł więcej niż w roku 2022). W roku 2023 miesięczny koszt opieki przedszkolnej na 1 dziecko wyniósł 1.507,78 zł, z tego tylko 32% tej kwoty zostało sfinansowane ze środków finansowych ministerstwa.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy\
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →