AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca – która będzie dla mnie lepsza?

Przez   /   30/01/2019  /   No Comments

Zmywarka to urządzenie, bez którego według badań nie wyobraża sobie życia już ponad 50 procent Polaków. Niektórzy powiedzieliby: „nic zaskakującego”. I słusznie! Nowoczesna i funkcjonalna zmywarka może stać się naszą niezastąpioną pomocą domową, dzięki której zyskamy więcej czasu na nasze ulubione aktywności. Nawet najlepsza zmywarka nie sprawdzi się dobrze, jeśli nie dopasujemy jej do wyglądu oraz wymiarów naszej kuchni. Jaką zmywarkę wybrać? Do zabudowy czy wolnostojącą? Sprawdź w naszym artykule. 

Jaką zmywarkę kupić?

Aby zdecydować, która zmywarka sprawdzi się w Twoim przypadku lepiej, odpowiedz sobie na następujące pytania:

1. Jak duża jest powierzchnia Twojej kuchni? 

Generalna zasada jest taka, że zmywarki wolnostojące lepiej sprawdzają się w stosunkowo przestronnych pomieszczeniach. Jeśli trudno będzie Ci umieścić w niej wszystkie sprzęty, zmywarka do zabudowy pozwoli Ci zaoszczędzić co nieco miejsca.

2. Jaki jest styl Twojej kuchni?

Im bardziej minimalistyczny design i stonowana kolorystyka, tym większe szanse, że lepszym wyborem okaże się sprzęt do zabudowy, który nie zaburzy swoim wyglądem aranżacji Twojego wnętrza. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli planujesz urządzić swoją kuchnię w nietypowym stylu. Kuchnia w stylu amerykańskim? A może Twoje drugie imię to „retro”? W takim przypadku zdecydowanie większy wybór znajdziesz w ofercie zmywarek wolnostojących.

3. Szukasz zmywarki do już zrobionej kuchni czy robisz generalny remont?

Wybór zmywarki do zabudowy do już wstawionych mebli może okazać się niezwykle czasochłonnym i kosztownym pomysłem. Specjaliści zalecają, aby tego rodzaju zmywarki wybierać na etapie przygotowywania koncepcji umeblowania kuchni. Jedne z bardziej kompaktowych rozmiarów zmywarek do zabudowy znajdziesz ofercie Boscha.

4. Jakimi środkami dysponujesz?

Koszt zmywarki wolnostojącej – z racji faktu, że nie trzeba wmontowywać jej do mebli, będzie zdecydowanie mniejszy niż ma to miejsce w przypadku zmywarek do zabudowy. Różnica w cenie między oboma rodzajami zmywarek może wynieść nawet kilkaset złotych! Szukasz zmywarki poniżej 1000 zł? Sprawdź zmywarkę Candy CDCP 6/E.

5. Masz kuchnię zamknięta czy jesteś posiadaczem kuchni z wyspą?

Zmywarki do zabudowy generują nieco mniejszy hałas niż ich wolnostojące odpowiedniki, dlatego, jeśli masz kuchnię połączoną z pokojem, będzie ona nieco lepszym rozwiązaniem. Fakt ten z pewnością docenią młodzi rodzice, którzy wiedzą, jak trudno uspokoić wyrwanego ze snu malucha.

Zobacz ofertę zmywarek na Neonet i odmień swoją kuchnię.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 525 dni temu dnia 30/01/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 30, 2019 @ 1:33 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Spacer - Śladami znanych legniczan - plakat

Muzeum zaprasza do spaceru tropami sławnych ludzi

Read More →