OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zmiany w Zamku Grodziec: Garberę zastąpił Mosoń

Przez   /   27/06/2024  /   24 Comments

Po dwóch latach intensywnej pracy Mariusz Garbera odchodzi z Zamku Grodziec. Nowym prezesem gminnej spółki został Zbigniew Mosoń z Lubiechowej – były zastępca burmistrza Świerzawy, były członek zarządu powiatu złotoryjskiego i były sekretarz gminy Paszowice.

Mariusz Garbera objął rządy w zamku Grodziec w maju 2022 roku. Historyk, były dyrektor muzeum w Chojnowie, został namówiony do tej pracy przez ówczesną wójt Zagrodna Karolinę Bardowską. Chwilę wcześniej kontrolowana przez nią rada nadzorcza gminnej spółki Zamek Grodziec odwołała prezesa Piotra Janczyszyna.

Czas rządów Mariusza Garbery okazał się dla zamku przełomowy, nie tylko ze względu na skalę przeprowadzonych prac remontowych i konserwacyjnych (m.in. remont portalu w palatium, odkopanie studni na dziedzińcu, wzmocnienie komina wieży, remont balustrad na tarasie, odtworzenie przejścia nad fosą, spoinowanie murów obronnych, poszycie wieżyczki przy bramie itd). Intensywne działania promocyjne w kraju i za granicą, ścisła współpraca z Dolnośląską Organizacją Turystyczną, zaowocowały przyrostem ruchu turystycznego i podwojeniem dochodów z biletów wstępu.

Ale Piotr Janczyszyn dziś jest wójtem gminy Zagrodno. Mariusza Garberę od początku traktował jak wroga. Manifestowany przez wójta brak zaufania sprawił, że Mariusz Garbera złożył rezygnację ze stanowiska prezesa spółki Zamek Grodziec. Jego miejsce zajął dobry kolega wójta z czasów zasiadania w radzie powiatu złotoryjskiego Zbigniew Mosoń.

FOT. FACEBOOK.COM/ ZBIGNIEW MOSOŃ

    Drukuj       Email

24 komentarze

 1. Anonim pisze:

  zatem wroc do podstaw mieciu polski.>>>>Jak widac w tym polskim zadupiu to normalka.Mozna rozwalic swietnie dzialajaca stadnine koni a mozna tez zamek.

 2. do lustrator pisze:

  lotny tekst aniu

 3. Anonim pisze:

  ale pie..lisz mieciu.

 4. do lustrator pisze:

  Jest nowy premier sa nowi ministrowie prezesi społek itp.Jest nowy wójt jest nowy zarządca zamku czego nierozumiesz niech pan redaktor ci wyjasni Aniu Anonimku.Wiatr zmian demokratycznych

 5. do lustrator pisze:

  Aniu Lustratorku Anonimie czego jeszcze nierozumiesz nowa władza nowi ludzie tak sie dzieje jest gorąco pocą sie pachy usmiechaj sie

 6. do lustrator pisze:

  Potanczył teraz inny bedzie tanczył czego nierozumiesz bezjajcew.Cytujesz pana redaktora aniu.

 7. Anonim pisze:

  Czas rządów Mariusza Garbery okazał się dla zamku przełomowy, nie tylko ze względu na skalę przeprowadzonych prac remontowych i konserwacyjnych (m.in. remont portalu w palatium, odkopanie studni na dziedzińcu, wzmocnienie komina wieży, remont balustrad na tarasie, odtworzenie przejścia nad fosą, spoinowanie murów obronnych, poszycie wieżyczki przy bramie itd). Intensywne działania promocyjne w kraju i za granicą, ścisła współpraca z Dolnośląską Organizacją Turystyczną, zaowocowały przyrostem ruchu turystycznego i podwojeniem dochodów z biletów wstępu.>>>>no patrz mieciu polski to to wszystko nieprawda jest.No to mieciu smiej sie sam jak kazdy przecietny idiota.Najlepiej do lustra.

 8. do lustrator pisze:

  Anonimku to tak jak z Grabarą potanczył pospiewał teraz nowy fachowiec.Usmiechnij sie mamy usmiechniety kraj

 9. Anonim pisze:

  a list pana masonia to rzeczywiscie standarcik urzednika do biednych czytelnikow nie zawierajacy niczego co moze sie przydac .Remonty juz byly, turystów przybyło i kasy tez,badania zrobione to teraz urzednik juz moze poslizgac sie troche az go znowu w koncu wy..ca jak to urzednika.Okazuje sie ze to jest tak samo latwe jak pozbycie sie Fachowca.Pospiewa, potanczy i zamieni stolek jak tylko bedzie mozna.

 10. Anonim pisze:

  a ten biedak juz z rozpaczy sika pod siebie.Jak widac juz sam nie daje rady tak wiec potrzebny mu jest Redaktor tak jakby nie było Republiki gdzie wszytko jest jasno wytlumaczone i zrozumie to kazdy idiota do ktorego to jest skierowane.

 11. do lustrator pisze:

  Panie redaktorze moze opisze pan co sie dzieje na granicy.tak pan bronił nielegalnych biednych migrantów.moze opisze pan sto obietnic Tuska.Co teraz dzieje sie w sądownictwie.Moze opisze pan sytuacje z sędzią Tuleyą który podpisywał zgodę na inwigilacje i tłumaczył sie ze nie wiedział co podpisuje. Tacy sędziowie.I opisze pan wypowiedzi Anki Zukowskiej.I wytłumaczy pan podwyżki cen gazu prądu rosnącą ponownie inflacje.I takie pytanie do pana czy piętnastolatki to dzieci.Chcialbym znac pana opinie.Moje trzy grosze.

 12. Anonim pisze:

  masz jeszcze jakies blyskotliwe skojarzenia mieciu bo idem do domu??

 13. do lustrator pisze:

  anonim bidulku niech ktos cie przytuli tylko kto

 14. Anonim pisze:

  A pan Kanikowski nie otrzymywał przypadkiem pieniędzy>>>a ty przypadkiem nie jestes durniem, ale czy masz odwage o tym powiedziec.Zdaje sie ze w tym Zagrodnie mieszkaja jeszcze ludzie ktorzy wiedza gdzie i jak sie wylac.

 15. Anonim pisze:

  jedyny sukces pani wójt to pomalowane barierki przed wyborami i obiad z anzejem>>>>o mieciu a to to wlasnie twoju sukces .Blysk inteligencji jak piorun do piorunochronu.

 16. Anonim pisze:

  a to biedactwo ty moje nie ma nic zeczy w rzeczy samej tak jak te twoje wynurzenia.To jest jakby inny temat ale juz nie na twoje siły.

 17. do lustrator pisze:

  jedyny sukces pani wójt to pomalowane barierki przed wyborami i obiad z anzejem

 18. do lustrator pisze:

  Anonimku ty wiesz jak sikac na siedząco.

 19. kłamczuszek pisze:

  A pan Kanikowski nie otrzymywał przypadkiem pieniędzy od wójt Karoliny Bardowskiej i spółki Zamek Grodziec kierowanej przez prezesa Garberę?
  Te artykuły pochwalne to były z przekonania pisane, czy niekoniecznie?
  Niech Pan ma odwagę odpowiedzieć!
  …………………………………………………………………

  Warto znać kontekst wydarzeń i motywacje pana ‘redaktora’….

 20. Anonim pisze:

  Panie redaktorze była pani wójt namaszczała swoich nowy swoich.>>> to biedactwo jak zwykle od żeczy.Miala trzymac dalej tych starych dziadkow co juz zapominaja jak sie wysikac??I gdzie.

 21. do lustrator pisze:

  Panie redaktorze była pani wójt namaszczała swoich nowy swoich.Zycie

 22. igor pisze:

  Rzeczona ”intensywna praca” Mariusza Garbery to kompulsywne nagrywanie filmików na fejsa i nic więcej.

  Załoga odetchnęła z ulgą, że wreszcie będzie mogła normalnie pracować.
  A obiekt może wreszcie doczeka się koniecznych prac renowacyjnych do których jakoś panu Garberze się nie paliło.

 23. Marek pisze:

  Kolesie pomogli Janczyszynowi wygrać to ten się odwdzięcza.Szkoda bo zamek teraz będzie czarna perłą ,z takim doświadczeniem jak ma ten nowy to zamek popadnie w ruinę.

 24. Anonim pisze:

  Jak widac w tym polskim zadupiu to normalka.Mozna rozwalic swietnie dzialajaca stadnine koni a mozna tez zamek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →