AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zmiany – w naborze do przedszkoli i segregacji odpadów

Przez   /   27/01/2020  /   No Comments

Na sesji Rady Miejskiej (27 stycznia) radni przyjęli 8 uchwał dotyczących m.in.: organizacji sieci szkół publicznych, nowego kryterium rekrutacji do placówek przedszkolnych oraz zmiany w pakiecie uchwał związanych z segregacją odpadów.

Dzieci zamieszkałe na Osiedlu Sienkiewicza (Domki, Przybków) od nowego roku szkolnego będą się uczyć w Szkole Podstawowej nr 18 (ul. Grabskiego), a nie jak do tej pory w SP nr 19 (al. Rzeczypospolitej). Zmiana nie spowoduje wydłużenie drogi uczniów do szkoły. Zgodziły się na nią rady pedagogiczne i rady rodziców oraz Dolnośląski Kurator Oświaty.
Nowym kryterium rekrutacji dzieci do placówek przedszkolnych, stosowanych na drugim etapie naboru, będzie odbycie szczepień potwierdzone zaświadczeniem o ich posiadaniu lub potwierdzającego przeciwwskazania do szczepień. Celem zmiany jest promowanie ochrony zdrowia dzieci i motywowanie rodziców do profilaktyki szczepień. Rodzice dzieci i młodzieży korzystającej z legnickich placówek rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, a mieszkających poza granicami miasta, będą musieli składać doroczne zeznania podatku od osób fizycznych w Legnicy.
Na skutek sugestii wojewody dolnośląskiego Rada Miejska wprowadziła do uchwał związanych z segregacją odpadów rozszerzony został zakres przyjmowania śmieci do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Legnicy. Chodzi o niektóre części samochodowe, jak np. akumulatory albo klocki czy tarcze hamulcowe. Trafiać tam powinny także odpady z domowego stosowania igieł i strzykawek medycznych oraz odzież, która nie może być wyrzucana do żółtych pojemników. Jednocześnie w PSZOK-ach nie będą przyjmowane odpady zmieszane, odpady budowlane zmieszane z innymi oraz padłe zwierzęta.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT.  PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 240 dni temu dnia 27/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 27, 2020 @ 3:09 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nowa-rada-357-1024x683

Niemiec: Przenieśmy kładkę z Piastowskiej nad autostradę

Read More →