wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Fałszywy policjant z Legnicy zatrzymany w Jeleniej Górze

Przez   /   27/01/2020  /   No Comments

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 36-latka, który metodą na tzw. ”policjanta” oszukał co najmniej 9 seniorów i wyłudził od nich kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna próbował oszukać również inne osoby. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o serię oszustw. Do zatrzymania mężczyzny doszło 24 stycznia br. w Jeleniej Górze. Tego dnia mężczyzna próbował również wyłudzić pieniądze od 83-letniego mieszkańca Jeleniej Góry oraz od 73-letniej jeleniogórzanki. Na szczęście pokrzywdzeni zorientowali się, że może to być próba oszustwa i powiadomili Policję. Podjęte przez policjantów czynności pozwoliły na jego zatrzymanie na jednej z ulic w mieście. Mężczyzna posiadał przy sobie etui z symbolami policyjnymi.

Jak ustalono, podejrzany w styczniu br. dopuścił się w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie oraz w innych miastach w Polsce serii oszustw na szkodę seniorów. 36-latek działał w ten sposób, że dzwonił do pokrzywdzonych na numer stacjonarny i podawał się za funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. W trakcie rozmowy informował ich o tym, iż prowadzone jest śledztwo w stosunku do pracowników banku, w którym mają oni zgromadzone środki pieniężne. Celem postępowania jest rozpracowanie grupy przestępczej zajmującej się oszustwami i polecił im wypłacenie i wydanie całej gotówki. Seniorzy, którzy uwierzyli fałszywemu policjantowi, zgodnie z jego wskazaniami wybierali gotówkę ze swojego konta, a następie mu ją przekazywali.

Wstępnie mężczyzna oszukał co najmniej 9 pokrzywdzonych na kilkadziesiąt tysięcy złotych z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Wrocławia, Wałbrzycha, Giżycka i innych miast.36-latek próbował również wyłudzić pieniądze od innych seniorów, ale zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na to, że jego rozmówcy zorientowali się, że może to być próba oszustwa i się rozłączali.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 26 stycznia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze, podinsp. Edyta Bagrowska

FOT. POLICJA JELENIA GÓRA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 240 dni temu dnia 27/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 27, 2020 @ 3:59 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nowa-rada-357-1024x683

Niemiec: Przenieśmy kładkę z Piastowskiej nad autostradę

Read More →