AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Zmiana w Miedzi. Dadełło odprawił trenera Nowaka

Przez   /   22/06/2020  /   No Comments

Sobotni mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza był ostatnim na ławce trenerskiej Miedzi dla Dominika Nowaka. Kontrakt ze szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron. Nazwisko nowego trenera Miedzi poznamy w ciągu najbliższych godzin.

Trener Dominik Nowak pracował w Miedzi ponad 3 lata. Pracę w Legnicy rozpoczął 9 czerwca 2017 roku. W pierwszym sezonie prowadzona przez niego Miedź w imponującym stylu wygrała rozgrywki 1 Ligi i wywalczyła pierwszy awans do Ekstraklasy w swojej historii. W najwyższej klasie rozgrywkowej Miedź do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie – ostatecznie do realizacji tego celu zabrakło zaledwie punktu. Mimo spadku trener pozostał na stanowisku i w obecnym sezonie jego celem był powrót z drużyną do krajowej elity. Jednak zespół, zbudowany na życzenie i według wytycznych trenera, nie prezentował się na miarę oczekiwań, a po wiosennym restarcie rozgrywek, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wyraźnie zawodził. Legniczanie w kiepskim stylu przegrali mecze z najgroźniejszymi rywalami w walce o awans – Stalą Mielec i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a w starciu z Podbeskidziem dali sobie wydrzeć zwycięstwo w doliczonym czasie gry, mimo gry w przewadze.

- Zwolnienie trenera na miesiąc przed końcem ligi nie jest rozwiązaniem, które należy do tych najbardziej profesjonalnych. Chcielibyśmy być klubem, który daje czas trenerowi na dokończenie swojej pracy, w tym korygowanie błędów, które przecież popełnia każdy. Trener Dominik Nowak tego czasu na osiąganie wyznaczonych celów oraz poprawę gry zespołu otrzymał jednak moim zdaniem w Miedzi wystarczająco. Dzisiaj rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron oraz z trzymiesięcznym odszkodowaniem za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, który formalnie wygasał 30 czerwca 2023 roku. Będziemy pamiętać trenera nie tylko jako osobę, z którą świętowaliśmy nasze dotychczasowe największe sukcesy, ale również jako uczciwego i rzetelnego człowieka – powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Nowak oprócz historycznego awansu z Miedzią do Ekstraklasy doprowadził legnicki zespół także do półfinału (2019) i ćwierćfinału (2020) Pucharu Polski. W sumie poprowadził Miedź w 109 meczach o stawkę – wygrał 46, zremisował 28 i przegrał 35. Niezależnie od ostatnich wyników na stałe zapisał się w klubowej historii i należy mu się ogromny szacunek.

Trenerze, dziękujemy za wszystkie emocje i wspaniałe chwile, które razem przeżywaliśmy! Na Orła Białego zawsze będzie Pan mile widziany!

Nazwisko nowego trenera Miedzi poznamy w ciągu najbliższych godzin.

Źródło: Miedź Legnica

FOT. MIEDŹ LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 24 dni temu dnia 22/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 22, 2020 @ 12:41 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

20170706_092455,klOWfqWibGpC785HlXs

Kormoran Cup. Plażowy turniej piłki nożnej w Legnicy

Read More →