AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zmarła trzecia ofiara wypadku w kopalni KGHM

Przez   /   30/09/2016  /   No Comments

Tydzień po wypadku w kopalni Polkowice-Sieroszowice w legnickim szpitalu zmarł trzeci z pracowników PeBeKa przysypanych przez skały. 42-letni elektromonter, mieszkaniec Brodowa, osierocił dwójkę dzieci.

Do wypadku doszło w piątek 23 września około godziny 22.25 na oddziale G5 kopalni, 110 metrów pod ziemią. Trzyosobowa brygada z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa wykonywała kotwienie pod zabudowę wentylatora, gdy kawał stropu odspoił się i odpadł, przygniatając całą trójkę.

Na miejscu zginęli 27-letni mieszkaniec Legnicy i 44-letni mieszkaniec Lubina. 47-letni mieszkaniec Lubina w stanie ciężkim  został przewieziony do szpitalu w Legnicy. Mimo wysiłków lekarzy, zmarł.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi prokuratura. Sprawę bada ponadto Okręgowy Urząd Górniczy we Wrocławiu. Wewnętrzna komisja sprawdzi, czy jest możliwość bezpiecznego kontynuowania rozpoczętych robót w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

To był już szósty w tym roku wypadek śmiertelny na terenie KGHM. Prawdziwa czarna seria zaczęła się pod koniec sierpnia, kiedy zginął pracownik wydziału pieców anodowych w Hucie Miedzi Legnica. 14 września silny wstrząs w Zakładach Górniczych Rudna zagroził pracującym pod ziemią ludziom. Dwudziestu jeden zdołało samodzielnie wydostać się na powierzchnię. Dwudziesty drugi, gdy dotarli do niego ratownicy, już nie żył.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1373 dni temu dnia 30/09/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 30, 2016 @ 2:47 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →